Destiny - Jak zdobywać wyższe poziomy i legendarne przedmioty (Light)

Dziesięć kluczowych porad.

Począwszy od poziomu 20. możemy w Destiny zdobywać wyższe poziomy tylko i wyłącznie poprzez wyposażenie postaci w rzadkie, legendarne i egzotyczne przedmioty, posiadające Light (Światło).

Dotarcie do poziomu 24. jest najłatwiejsze, ponieważ w trakcie rozmaitych aktywności szybko natkniesz się na parę rzadkich, niebieskich przedmiotów z Lightem (hełm, rękawica, pancerz, buty).

Ale aby podnieść poziom Light jeszcze wyżej będziesz musiał wykorzystać legendarne przedmioty (i rozwinąć je do maksymalnego poziomu) oraz ostatecznie także egzotyczny (jak osiągnąć najwyższy, 30. poziom dowiesz się na samym dole tej strony).

Dalsze poziomy w Destiny a liczba Light:

  • Poziom 21 - łączna liczba 20 Light w zbroi
  • Poziom 22 - łączna liczba 32 Light w zbroi
  • Poziom 23 - łączna liczba 43 Light w zbroi
  • Poziom 24 - łączna liczba 54 Light w zbroi
  • Poziom 25 - łączna liczba 65 Light w zbroi
  • Poziom 26 - łączna liczba 76 Light w zbroi
  • Poziom 27 - łączna liczba 87 Light w zbroi
  • Poziom 28 - łączna liczba 98 Light w zbroi
  • Poziom 29 - łączna liczba 109 Light w zbroi
  • Poziom 30 - łączna liczba 120 Light w zbroi

Pamiętaj, że w Destiny występują przedmioty podstawowe (białe), nietypowe (zielone), rzadkie (niebieskie), legendarne (fioletowe) i egzotyczne (złote/żółte)

Element zbroi niebieski, czyli rzadki może posiadać (po rozwinięciu) maksymalnie 15 punktów Light, natomiast przedmiot legendarny aż 27 punktów Light. Tymczasem możesz wyposażyć postać w jeden element zbroi typu egzotycznego, dający maksymalnie 30 punktów Light.

Najbardziej interesują nas te dwa ostatnie. Jest wiele sposobów na ich zdobycie. Poniżej znajdziesz opis najważniejszych.

Wskazówka na początek: Tylko elementy zbroi posiadają Light i to one podnoszą dalszy poziom. Broń nie posiada Light.

1. Pozyskiwanie przedmiotów i engramów w trakcie aktywności (misja, patrol, strike, raid, Crucible)

W trakcie każdej aktywności w Destiny z pokonanych wrogów wylatują losowo rozmaite przedmioty. Mogą to być broń, elementy zbroi, materiały lub engramy, które następnie będziesz musiał zdekodować. Pamiętaj, aby dokładnie przeczesywać lokację, gdy już pokonasz wrogów - zbieraj wszystko.

Wykonuj misje patrolowe i strike'i

Misje patrolowe na każdej z planet to dobry sposób na tzw. "farmienie". Po pierwsze, za każdą misję patrolową otrzymujesz punkty Vanguard Reputation (o tym w dalszej części), po drugie zbierasz materiały, a po trzecie - możesz w trakcie patrolu natknąć się na wydarzenia (eventy) losowe, które pozwolą zdobyć dodatkowe doświadczenie i Vanguard Marks (o nich też za moment).

Wykonuj strike'i, adekwatne do twojego poziomu doświadczenia. Wybieraj je z listy losowych strike'ów i rób tak dużo, jak tylko masz siły i chęci. Pamiętaj, aby zaraz po starcie strike'a upewnić się, że dwóch towarzyszy (jeśli są przypadkowi) włączyło się do gry. Nie warto tracić czasu na strike, jeśli masz go wykonać tylko z jednym towarzyszem. Trójka to najlepsza konfiguracja - strike pójdzie szybciej i łatwiej.

Misja fabularna z modyfikatorem Heroic

Możesz wracać do odbytych już misji fabularnych, ale po wyborze konkretnej - wybrać też poziom trudności, czyli tzw. modyfikator Heroic. Misja będzie trudniejsza, pojawi się więcej mocniejszych wrogów, a tym samym - wzrośnie szansa na ciekawe przedmioty. Ważnym aspektem jest wykorzystanie Bounty - niektóre z nich wymagają zabicia np. konkretnego bossa, ale w modyfikatorem Heroic. Wykorzystaj to, a o Bounties poczytasz za chwilę.

Przedmioty i podsumowanie aktywności

Gdy z wroga wypadnie wartościowy przedmiot, łatwo go dostrzeżesz - to kolorowa kula, ze smugą światła (np. niebieska oznacza przedmiot rzadki, a fioletowa - legendarny). Ale jeśli zapomnisz podnieść broni lub elementu zbroi - bez obaw! Będą czekały na ciebie w skrzynce odbiorczej w Wieży. Przedmioty słabsze (niższe niż aktualnie posiadasz, bezużyteczne) od razu zamieniaj na materiały (opcją Dismatch).

Po każdej misji fabularnej, strike'u, raidzie lub walce w trybie multiplayer (Crucible) na końcu przeprowadzone jest podsumowanie i wówczas losowo przydzielany jest przedmiot. Możesz nie otrzymać żadnego, ale możesz też otrzymać dwa. W trybie Crucible szansa otrzymania przedmiotu, w tym engramów jest wyższa (choć wciąż pozostaje losowa - możesz być najlepszy w drużynie, ale nie otrzymasz nic).

Wyższe prawdopodobieństwo wylosowania przy podsumowaniu ciekawych przedmiotów i engramów istnieje podczas wykonywania wspomnianych już strike'ów.

Engramy zanoś do Cryptarcha

Engramy musisz zanieść do Cryptarcha. Tutaj przedmiot jest dekodowany losowo (zgodnie z oznaczeniem, co może być w nim zawarte), co oznacza, że z engramu może „wypaść” zarówno legendarny przedmiot, jak też nic ponad to, co już masz w swoim wyposażeniu, a w skrajnym przypadku - materiały.

05_cryptarch

Korzystając z Cryptarcha podnosisz swoją reputację „krypto-archeologa”. Im więcej dekodujesz engramów, tym wzrasta twoja ranga (Rank), a tym samym - możesz dokonywać zakupów oferowanych engramów bezpośrednio u niego.

Co najważniejsze, po uzyskaniu kolejnego, wyższego poziomu otrzymasz w skrzynce odbiorczej w Wieży dwa dodatkowe engramy-niespodzianki. Mogą to być zarówno przedmioty niebieskie, jak i fioletowe - zależy od szczęścia!

Wysoka reputacja u Cryptarcha nie wpływa jednak na wyższe prawdopodobieństwo trafienia na legendarny przedmiot w trakcie rozgrywki czy też przy dekodowaniu przedmiotu.

2. Bounty są bardzo ważne - zdobywanie reputacji i walut Vanguard Marks, Crucible Marks

Oprócz losowego zdobywania przedmiotów z Lightem i podnoszenia w ten sposób doświadczenia, możesz również legendarne przedmioty zakupić. W wieży odnajdziesz sprzedawców.

Oprócz swojego klasowego Vanguarda (tego, od którego odbierasz nagrody za misje fabularne), znajdziesz tutaj handlarza Crucible Handler, a także przedstawicieli trzech frakcji, do których możesz dołączyć, a potem kupować od nich przedmioty (szczegóły poniżej).

Istotne jest jednak to, że aby dokonać zakupu musisz posiadać odpowiednią reputację i rangę (Rank) oraz wystarczającą ilość specjalnej waluty: Vanguard Marks lub Crucible Marks.

Aby podnosić swoją rangę wobec konkretnego sprzedawcy, trzeba zdobywać odpowiednio reputację w danym kierunku: Vanguard Reputation lub Crucible Reputation (ewentualnie pojawiają się też specjalne okresowe eventy, które pozwalają zdobywać inną reputację i walutę, np. Queen's Reputation i Marks lub Iron Banner).

3. Vanguard Reputation, Vanugard Marks

Jak zauważysz u swojego klasowego Vanguarda (Warlock, Titan, Hunter) oferuje on przedmioty legendarne, ale aby je kupić musisz posiadać co najmniej 2 rangę Vanguard (Rank) oraz odpowiednią liczbę Vanguard Marks (waluty).

Aby zdobyć reputację i walutę, musisz wykonywać strike'i - znajdziesz listę losowo dobieranych strike'ów na mapie, z odpowiednim zaznaczeniem, ile uzyskasz Marków oraz Reputacji (np. za Vanguard Tiger na 24 poziomie otrzymasz 6 marków oraz 25 punktów reputacji).

Szansą na zdobycie Marków są także losowe eventy w trakcie patroli, a same patrole - jak już zostało wspomniane powyżej - to także dobry sposób na gromadzenie reputacji - za każdą misję, nawet bez Bounty, otrzymujesz 10 punktów. Czasami warto się napracować.

02_strike_list

W ten właśnie sposób podnosisz ogólną reputację, która następnie podnosi twój poziom rangi Vanguard. Waluta zaś potrzebna jest do późniejszych zakupów.

Poziom rangi (Rank) sprawdzisz u swojego klasowego Vanguarda, a walutę na planszy postaci (tu, gdzie podstawowa waluta - Grimoire).

Wskazówka: Trzeba pamiętać, że liczba waluty Vanguard i Crucible jest ograniczona tygodniowo. We wtorki następuje reset, który pozwala na dalsze gromadzenie punktów. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile jeszcze możesz zebrać w bieżącym tygodniu - musisz na mapie najechać na symbol Crucible i Vanguard (jeżeli dookoła ikony masz jasne, pełne koło, to znaczy, że już masz zebraną maksymalną liczbę w tym tygodniu) - dalsza aktywność będzie więc tylko czystą zabawą.

4. Crucible Reputation, Crucible Marks

Dokładnie tak samo jak powyżej, zdobywasz reputację w trybie Crucible oraz walutę Crucible Marks, ale oczywiście grając mecze w trybie multiplayer - zwanym tutaj właśnie Crucible.

03_crucible_playlist

Do wyboru jest kilka trybów, czasami uruchamiane są specjalne - okresowe. Po najechaniu na odpowiedni tryb możesz zobaczyć, że za udział w zabawie otrzymasz właśnie reputację i marki. W ten sposób podnosisz ogólną wartość i swoją rangę, a walutę wydasz podczas zakupów.

Crucible Handler oferuje legendarne przedmioty z Lightem, a znajduje się zaraz po prawej, tuż przed salą ze stołem, przy którym stoją klasowi Vanguardzi.

5. Bounty - dodatkowa nagroda, doświadczenie i reputacja

Kluczowe w zabawie gromadzenia reputacji jest wykorzystanie nagród - Bounties. Możesz je wybrać u Bounty Trackera, oczywiście w Wieży. Nagrody podzielone są... dokładnie na dwie sekcje. Właśnie te dotyczące Vanguard oraz Crucible (oraz czasami okresowe, np. Queen's Bounty). Jednocześnie możesz mieć „aktywnych” sześć tego typu nagród. Co one dają? Konkretną liczbę punktów reputacji oraz doświadczenie.

06_bounty_tracker

Przykładowo: zamiast zrobić patrol bez niczego, wybierasz nagrodę za wykonanie 6 misji patrolowych na Marsie. Za to otrzymasz 50 punktów reputacji Vanguard oraz 2500 punktów „zwykłego” doświadczenia (XP). Oczywiście Bounty są bardzo różne - od prostych do bardziej wymagających. Możesz połączyć dobre z pożytecznym: wybrać 3 różne Bounty i wykonać je w trakcie misji patrolowej.

Jeśli lubisz tryb Crucible, wybieraj rozmaite Bounty dla tego trybu - są to nagrody za zabicie określonej liczby Guardianów danej klasy albo zwycięstwo w trzech meczach typu Control. Do wyboru, do koloru.

Jeśli często grasz w Crucible, ale równie często sięgasz po strike'i i patrole, możesz wykorzystać jeszcze jedną opcję - frakcje. Patrz na następnej stronie.

Wskazówka #1: Nowe Bounty pojawiają się codziennie, więc pamiętaj, aby przed każdym patrolem, strike'em czy raidem zajrzeć do Trackera i wybrać w zasadzie maksymalną liczbę Bounty.

Wskazówka #2: Nawet pozornie trudne Bounty uda ci się wykonać w trakcie patrolu lub strike'a. Przykładowo: jeśli masz zabić minimum dwóch wrogów za pomocą jednego strzału, w trakcie dwóch strike'ów powinieneś się z tym uporać. Warto też wyśledzić ciekawe miejsca podczas patroli, gdzie odradzają się wrogowie - przykładowo, łatwiej wtedy wykonać Bounty, w który musisz zabić minimum trzech wrogów swoją mocą Super.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami