Konsola PlayStation 4 jako „laptop” z 22-calowym ekranem

Za skromne 4,6 tys. zł.

„Jedziemy na wycieczkę, bierzemy PlayStation 4 w teczkę” - mogą już zaśpiewać fani sprzętu Sony, o ile zdecydują się na zakup „przenośnej” wersji konsoli PS4, zbudowanej przez pomysłowego gracza.

1
Playbook

Inżynier-hobbysta Ed Zarick już wcześniej przygotował podobne rozwiązanie dla Xbox One. Konsola nowej generacji od Sony w wersji „laptopowej” jest nieco tańsza i kosztuje 1395 dolarów (ok.4640 zł), czyli ok. 100 dol. mniej.

Założenia są identyczne: wszystkie podzespoły PS4 umieszczono w obudowie wykonanej za pomocą drukarki 3D. Za wyświetlacz służy wbudowany ekran Vizio 1080p LED LCD o przekątnej 22 cali.

Aby nie łamać gwarancji, nie zdecydowano się na ingerencję w same układy urządzenia, ale twórca zdołał znacząco „spłaszczyć” sprzęt i zamontować nowe chłodzenie. Nadal wymagane jest niestety podpięcie konsoli do prądu.

Dzięki przygotowaniu wersji Xbox One zainteresowanie jest teraz tak duże, że Zarick wymaga wpłaty zaliczki w kwocie 750 dol. (ok. 2500 zł), by tylko dostać się na listę oczekujących. Zamówienia składać można na oficjalnej stronie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami