Ujawniono daty premiery dodatków do Crusader Kings 2 i Europa Universalis 4

Kolejno - 14 oraz 30 października.

Paradox Interactive poinformowało, że dodatek Charlemagne do Crusader Kings 2 zadebiutuje już jutro, 14 października. Europa Universalis 4 doczeka się rozszerzenia - zatytułowanego Art of War - 30 października.

Ujawniono wyłącznie cenę Charlemagne - to ok. 62 zł. Dodatek skupi się na postaci Karola Wielkiego. Akcja rozpocznie się w roku 769, oferując nowy wiek na podboje. Twórcy zapowiadają nowe wydarzenia historyczne oraz możliwość przejrzenia kroniki z naszymi dokonaniami. Gracze będą też mogli stworzyć własne nazwy i herby królestw.

W Art of War zajmiemy się „kontynuacją polityki innymi środkami”, czyli prowadzeniem działań wojennych. Tutaj daniem głównym będzie wojna trzydziestoletnia. W planach są nowe wydarzenia historyczne, a także tworzenie rządów marionetkowych czy prowadzenie rewolucji.

Podstawowa wersja Crusader Kings 2 debiutowała w lutym ubiegłego roku. Gracz prowadzą wybraną przez siebie dynastię historyczną w okresie. Tytuł stawia na odpowiednie „zarządzanie” rodziną, wywieranie wpływów politycznych, tworzenie sojuszy, a w ostateczności także zabójstwa nieprzychylnych władców.

Rozgrywka w Europa Universalis 4 toczy się od 11 listopada 1444 roku, aż do XVIII wieku. Gracze kontrolują wybrane państwo na przestrzeni lat, prowadząc je do dominacji nad światem lub spektakularnej klęski. Pierwsza odsłona serii ukazała się w 2000 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami