Premiery gier w tym tygodniu (13.10 - 19.10)

The Evil Within, Borderlands: The Pre-Sequel!, F1 2014 i inne.

Fani horrorów nie mają powodów do narzekań - po Obcy: Izolacja mogą już szykować się na The Evil Within. Pozostałe pozycje w tym tygodniu to coś dla każdego: przygodówka Gabriel Knight: Sins of the Fathers, strzelanka Borderlands: The Pre-Sequel! czy wyścigowe F1 2014.

Wtorek, 14 października

 • The Evil Within (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
  Wersja językowa: angielska, polskie napisy na PC

Gracze wcielą się w detektywa Sebastiana Castellanosa, który razem z oddziałem policji przybędzie na miejsce tajemniczej zbrodni. Szybko okaże się, że bohater ma do czynienia z siłami nadnaturalnymi, które - dosłownie - zamienią jego świat w koszmar.

Środa, 15 października

W odróżnieniu od poprzednich przedstawicieli tej serii, zabawa w nowym tytule nie polega na katapultowaniu agresywnych ptaków w kierunku umocnień wroga. Otrzymujemy kolorową strzelankę, w której zadaniem jest niszczenie obiektów znajdujących się na drugim planie.

Klasyczna przygodówka rozgrywa się głównie w Nowym Orleanie, gdzie tytułowy bohater szuka inspiracji do nowej powieści. W mieście dochodzi do rytualnych zabójstw vodoo, a prowadzona postać odkrywa tajemniczą przeszłość swoich przodków.

 • Peggle 2 (PlayStation 4)
  Wersja językowa: angielska

Pierwsze Peggle ukazało się w 2007 roku i błyskawicznie zdobyło popularność, łącząc prostotę rozgrywki z kolorową oprawą graficzną. Celem graczy jest zbicie wszystkich kulek na ekranie. Bohaterowie, lub „mistrzowie”, dysponują charakterystycznymi umiejętnościami, ułatwiającymi wykonanie zadania.

 • Vib-Ribbon (PlayStation 3, PS Vita)
  Wersja językowa: angielska

Zadaniem graczy jest przeprowadzenie głównej bohaterki - Vibri - przez etap pełen przeszkód, budowanych w rytm muzyki. Poszczególne figury geometryczne pokonujemy poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na padzie, a poziom trudności rośnie wraz z postępami.

Legend of Grimrock 2 to gra RPG nawiązująca do klasycznych tytułów z widokiem „z oczu” postaci, takich jak Dungeon Master czy Eye of the Beholder. Historia w sequelu jest całkiem nowa i nie ma związku z pierwowzorem z 2012 roku.

Piątek, 17 października

Akcja produkcji rozgrywa się pomiędzy pierwszą i drugą częścią serii. Zwiedzimy księżyc oraz charakterystyczną stację kosmiczną w kształcie litery H, orbitujące nad Pandorą. Fabuła skoncentruje się na młodszym Handsome Jacku, dopiero zdobywającym władze i pieniądze.

W kampanii postawiono na podejście podobne do Left 4 Dead. Czterech graczy wcieli się w członków grupy F.E.A.R., badających tajemnicze zjawiska związane z dziewczynką - Almą Wade. Akcję umieszczono po wydarzeniach z F.E.A.R. 2.

 • F1 2014 (PC, PlayStation 3, Xbox 360)
  Wersja językowa: polska

W F1 2014 nie zabraknie pełnej licencji F1, obejmującej wszystkich kierowców i zespoły konstruktorów, a także nowe tory: Soczi w Rosji, Spielberg w Austrii, niemiecki Hockenheim i nocny Dubaj. Twórcy przygotowali też odświeżony system oceny kierowcy i więcej opcji kariery.

*

Zauważyliście jeszcze coś ciekawego? Dajcie znać w komentarzach.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami