Dwie drużyny z Azji zmierzą się w finale Mistrzostw Świata League of Legends

Transmisja także w polskiej telewizji.

Zakończono półfinałowe zmagania w ramach League of Legends World Championship. Na polu walki pozostały już tylko dwa zespoły: koreańskie Samsung Galaxy White oraz chińskie Star Horn Royal Club.

1
Stadion Sangam. Tylko gdzie te komputery?

Ta ostatnia drużyna już po raz drugi z rzędu wystąpi w wielkim finale, gdzie stawką będzie milion dolarów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 19 października. Start imprezy o godzinie 8:30 polskiego czasu.

Na drodze do finału Samsung Galaxy White poradziło sobie w „bratobójczej” walce z Samsung Galaxy Blue, pewnie wygrywając 3:0. Nieco więcej pracy wykonali zawodnicy z Star Horn Royal Club, pokonując OMG w stosunku 3:2.

Żadna drużyna z Europy nie zdołała przebyć fazy grupowej, a przedstawiciele Stanów Zjednoczonych zatrzymali się na ćwierćfinałach. Zespoły Samsung Galaxy Blue i OMG za zajęcie miejsc 3-4 otrzymały po 150 tysięcy dolarów.

Zmagania w finale obejrzą osoby wybierające się na 66-tysięczny stadion Sangam w Seulu, ale transmisja odbędzie się także - po raz pierwszy - w polskiej telewizji.

Mecz pokaże stacja Polsat Viasat Explore (numer 70 na liście kanałów platformy Cyfrowego Polsatu). Komentatorami będą Bartłomiej „Tybek” Tybor, Łukasz „LeoFromKorea” Mirek oraz Oskar "Vander" Bogdan.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami