Children of Morta to niezależna gra akcji RPG z oprawą w „pikselowym” stylu

Opublikowano pierwszy trailer.

Studio Dead Mage opublikowało pierwszy trailer gry Children of Morta, imponującej wysokiej jakości „pikselową” oprawą graficzną.

1
Impreza!

Produkcja opisywana jest jako „unikatowe połączenie akcji i RPG z narracją i przygodą”. Nie zapomniano także o elementach roguelike. Popularne ostatnio gry tego typu stawiają najczęściej na losowo generowane lokacje, a po śmierci przygodę należy zaczynać od nowa.

Nie znamy zbyt wielu konkretów na temat projektu. Platformy docelowe to PC, Mac i Linux, a styl przypomina nieco Sword & Sworcery. Imponują szczególnie animacje postaci.

Jak czytamy na oficjalnej stronie gry, fabuła Children of Morta skoncentruje się przygodach rodziny, która zobowiązała się do ochrony tytułowej góry - Morta. Niestety, bóg tego wzniesienia został przejęty przez złe siły i zamienił wszystkie zwierzęta w potwory.

Dead Mage może pochwalić się mieszanym dorobkiem, odpowiadając w przeszłości za nienajlepsze Garshasp: The Monster Slayer oraz za udane Shadow Blade na urządzeniach mobilnych.

Studio pracuje równolegle nad innym tytułem - Epic of Kings. Ten projekt to kolejna gra na systemy przenośne, przypominająca Infinity Blade.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami