Śródziemie: Cień Mordoru - Poradnik, Solucja

Poradnik do gry Śródziemie: Cień Mordoru - opis przejścia, mapy, zadania główne i poboczne (100% ukończenia).

Witamy w darmowym, obszernym poradniku i solucji do gry Śródziemie: Cień Mordoru (Middle-earth: Shadow of Mordor). Znajdziesz tu wszystkie informacje niezbędne do ukończenia gry w 100 procentach. Oprócz opisu misji fabularnych poradnik zawiera również informacje o ukończeniu wszystkich zadań dodatkowych, porady ogólne oraz dział poświęcony sekretom.

Szukasz poradnika do najnowszej odsłony gry? Kliknij: Śródziemie: Cień Wojny - Poradnik, Solucja.

Spis treści

Śródziemie: Cień Mordoru - Porady ogólne
Śródziemie: Cień Mordoru - Rozwój bohatera

Udun

Śródziemie: Cień Mordoru - Misje główne, cz. 1
Śródziemie: Cień Mordoru - Misje główne, cz. 2
Śródziemie: Cień Mordoru - Legenda miecza
Śródziemie: Cień Mordoru - Legenda sztyletu
Śródziemie: Cień Mordoru - Legenda łuku
Śródziemie: Cień Mordoru - Ratowanie wygnańców

Nurnen

Śródziemie: Cień Mordoru - Misje główne, cz. 1
Śródziemie: Cień Mordoru - Misje główne, cz. 2
Śródziemie: Cień Mordoru - Legenda miecza
Śródziemie: Cień Mordoru - Legenda sztyletu
Śródziemie: Cień Mordoru - Legenda łuku
Śródziemie: Cień Mordoru - Ratowanie wygnańców

Sekrety i wyzwania

Śródziemie: Cień Mordoru - Szkoła przetrwania
Śródziemie: Cień Mordoru - Wyzwania łowieckie
Śródziemie: Cień Mordoru - Artefakty i znaki Ithildin
Śródziemie: Cień Mordoru - Pojedynki o władzę

Śródziemie: Cień Mordoru - Osiągnięcia / Trofea

Ukończenie gry na 100%

W celu ukończenia gry na sto procent musisz wykonać następujące czynności:

  • Ukończyć 20 misji wątku głównego.
  • Ukończyć 24 zadania dotyczące ratowania wygnańców.
  • Ukończyć 10 zadań dodatkowych związanych z legendą miecza.
  • Ukończyć 10 zadań dodatkowych związanych z legendą łuku.
  • Ukończyć 10 zadań dodatkowych związanych z legendą sztyletu.
  • Ukończyć 10 wyzwań łowieckich.
  • Ukończyć 10 zadań związanych ze szkołą przetrwania.
  • Odnaleźć 32 ithildiny.
  • Odnaleźć 42 artefakty.

Wszystkie wyżej wymienione elementy zostały opisane w dalszej części poradnika.

Interfejs

interfejs

Interfejs w Śródziemiu: Cień Mordoru nie odbiega zbytnio od innych gier akcji. Obejmuje on najważniejsze informacje związane między innymi z celami misji, walką, nawigacją czy kondycją bohatera. Poniżej znajduje się dokładny opis, ponieważ niektóre oznaczenia mogą przynajmniej z początku budzić pewne wątpliwości.

1 - Cele misji - w tym miejscu wyświetlane są bieżące cele wykonywanej aktualnie misji. Chodzi zarówno o cele główne (znajdujące się przy żółtym kółku), jak i dodatkowe (są opisane poniżej mniejszą czcionką).

2 - Mnożnik ciosów - w trakcie wyprowadzania ciosów (każdym rodzajem broni, chociaż mieczem nabijasz go najszybciej) z lewej strony będzie rozwijał się mnożnik ciosów. Im dłuższą serię ataków wyprowadzisz, tym większy będzie mnożnik. Wpływa on na szybkość zdobywanego doświadczenia (im dłuższa sekwencja ciosów, tym lepiej), a także na możliwość aktywowania ataków specjalnych, które możesz rozwinąć u bohatera. Wśród nich znajdują się między innymi egzekucja, promień świetlny czy naznaczenie. Domyślnie do aktywowania takich ataków musisz uzyskać serię 8 ciosów, możesz jednak obniżyć ten limit do 5, jeśli rozwiniesz u bohatera zdolność roztańczona klinga. Seria ciosów jest przerywana, jeżeli nie atakujesz przeciwnika lub gdy zada ci on jakieś obrażenia. Dlatego w trakcie walk ważne jest wykonywanie uników i kontrataków.

3 - Mini mapa - dzięki niej możesz szybko zorientować się w otaczającej cię sytuacji. Na mini mapie jest zaznaczonych więcej szczegółów niż na mapie ogólnej (widać na niej między innymi zioła). Chodzi tutaj zwłaszcza o przeciwników oznaczonych trójkątami. Kolor żółty oznacza, że wrogowie nie spodziewają się twojej obecności, natomiast czerwony, że cię widzą i są gotowi do podjęcia walki. Korzystanie z mini mapy przydaje się zwłaszcza w trakcie zadań polegających na skradaniu się.

4 - Poziom zdrowia - w tym miejscu na czerwono zaznaczany jest stan zdrowia głównego bohatera. Należy mieć na uwadze, że ataki przeciwników w większości przypadków zadają duże obrażenia dlatego należy pamiętać o defensywie (unikach i blokach). Poziom zdrowia możesz zwiększyć rozwijając odpowiedni atrybut. Gdybyś natomiast po walce chciał się zregenerować, to odnajdź jakieś zioło i zjedz je. Po śmierci zostaniesz natomiast przeniesiony do najbliższej Wieży Kuźni.

5 - Pasek skupienia - pozwala ci on na dłużej spowalniać czas w trakcie celowania z łuku. Kiedy korzystasz z broni dystansowej, to poziom skupienia zostanie zaznaczony na biało z lewej strony celownika. Jeśli spadnie do zera, to spowolnienie przestanie działać. Skupienie odnawia się po pewnym czasie automatycznie, możesz jednak wydłużyć czas jego działania (atrybut większe skupienie).

6 - Ilość strzał - na niebiesko została zaznaczona liczba strzał w twoim kołczanie (ich liczba jest wyświetlana pod mini mapą). Dzięki odpowiedniemu atrybutowi możesz podnieść ilość dostępnych strzał. Gdybyś natomiast chciał odnowić zapasy, to istnieją dwie drogi. Pierwsza to ich odnalezienie i podniesienie (są zaznaczane strzałą na mini mapie) - są to charakterystyczne, świecące na niebiesko strzały. Druga możliwość, to skorzystanie z mocy wyssania. Możesz to uczynić zarówno na orku, jak i na przykład na ujeżdżanym karagorze. Wyssanie spowoduje odnowienie pewnej ilości strzał.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami