Firma odpowiedzialna za silnik Unity zaprzecza, że poszukuje kupca

Technologia nie jest na sprzedaż.

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje, mówiące o tym, że firma Unity - odpowiedzialna za silnik graficzny o tej samej nazwie - poszukuje firm chętnych na przejęcie działalności. Doniesienia te zostały zdementowane.

1
Superhot - polska gra niezależna na Unity

„Nie mamy planów na sprzedaż Unity” - poinformował współzałożyciel Joachim Ante we wpisie na oficjalnym forum. Wśród podmiotów zainteresowanych transakcją wymieniano między innymi Google.

„Zawsze chcieliśmy stworzyć silnik dostępny dla wszystkich: dać konsumentom równą szansę podczas produkcji gier, by konkurować z największymi” - dodaje menedżer.

„Nasza rola na rynku gier została dostrzeżona przez wiele firm, z którymi teraz współpracujemy. Te partnerstwa umożliwiają nam na przykład oferowanie dostępu do kolejnych platform bez opłat. Czasami rozmowy z partnerami zamieniają się w dyskusje na temat przejęcia.”

„Nasza odpowiedź zawsze jest taka sama: Unity pozostanie niezależną firmą. Tak samo było dziesięć lat temu, tak samo jest teraz” - kończy Ante.

Silnik ogłoszono po raz pierwszy w 2005 roku, tylko na komputery Mac. Od tego czasu technologia znacznie się rozrosła i stanowi interesującą alternatywę dla konkurencji w postaci na przykład Unreal Engine. Aplikacją interesują się głównie twórcy niezależni, ale także coraz więcej dużych firm. Unity napędza między innymi popularne Hearthstone: Heroes of Warcraft od Blizzarda.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami