Premiery gier w tym tygodniu (06.10 - 12.10)

Obcy: Izolacja, DriveClub, NBA 2K15, Sleeping Dogs i inne.

Rozpoczynający się tydzień łączy nowości ze znanymi już produkcjami. Zagramy nie tylko w horror Obcy: Izolacja i wyścigowe DriveClub, ale także w odświeżone wersje Sleeping Dogs. Zwolennicy PC będą też mogli sprawdzić w akcji Final Fantasy 13 i Ryse: Son of Rome.

Wtorek, 7 października

 • Costume Quest 2 (PC, Mac, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One, Wii U)
  Wersja językowa: angielska

Pierwsza część specyficznego RPG zadebiutowała w 2010 roku. Akcja obydwu gier rozgrywa się w czasie obchodów Halloween. W trakcie walk bohaterowie zamieniają się w postacie, za które są przebrani - na przykład w potężnego maga.

Gra jest połączeniem elementów skradanki i RPG, z goblinem w roli głównej. Twórcy przygotowali rozbudowany system rozwoju bohatera - do dyspozycji graczy oddane zostanie aż siedem drzewek talentów.

 • Obcy: Izolacja (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
  Wersja językowa: polska (napisy)

W Obcy: Izolacja wcielamy się w Amandę Ripley, córkę bohaterki filmowej serii Alien. Jako pracownik korporacji Weyland-Yutani, wyruszymy po czarną skrzynkę opuszczonego statku USCSS Nostromo. Przy okazji Amanda będzie chciała dowiedzieć się czegoś więcej na temat zniknięcia swojej matki.

Project Spark to eksperymentalna gra-aplikacja, umożliwiająca tworzenie własnych projektów za pomocą rozbudowanego edytora. Konsola Xbox One doczeka się także wersji pudełkowej z podstawowymi elementami, takimi jak dźwięki, efekty, animacje, rekwizyty i dodatkowe doświadczenie, pomagające w szybszym odblokowaniu kolejnych opcji.

Środa, 8 października

Nowa gra wyścigowa od Evolution Studios, twórców MotorStorm. Tym razem postawiono na oprawę graficzną oraz rozbudowane funkcje społecznościowe.

Piątek, 10 października

Pierwsza część trylogii Final Fantasy 13 debiutuje na PC. Akcja toczy się w świecie Cocoon, gdzie rząd - Sanctum - pozbywa się ludzi, którzy weszli w kontakt z „podziemnym” światem Pulse. Główna bohaterka i były żołnierz - Lightning - postanawia nie wykonać rozkazów.

 • NBA 2K15 (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

W NBA 2K15 powraca tryb Crew, a nowością jest MY League. Na okładce pojawi się Kevin Durant z Oklahoma City Thunder. Wersja PC korzysta z nowego silnika, przygotowanego na PlayStation 4 i Xbox One.

 • Skylanders Trap Team (3DS, PS3, PlayStation 4, Wii, Wii U, X360, Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Podczas rozgrywki natkniemy się na przeciwników, których będziemy mogli „uwięzić”, korzystając z nowej zabawki - kryształowego klucza - wkładanej do odświeżonego portalu. Po „przejęciu” wroga można go potem przekonać do walki po naszej stronie i kontrolować jak standardową postać, z własnymi umiejętnościami i punktami doświadczenia włącznie.

Wydanie na PC zawiera wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC oraz wsparcie dla rozdzielczości 4K. Rozgrywkę obserwujemy zza pleców głównego bohatera - Mariusa Titusa - rzymskiego dowódcy legionistów.

Odświeżone wydanie produkcji z 2012 roku oferuje zmiany w oprawie graficznej i dźwiękowej. Rozdzielczość na konsolach podniesiono do natywnego 1080p, wzbogacono też panoramę Hongkongu, gdzie toczy się akcja. Zobaczymy dodatkowe samochody na ulicach i przechodniów na chodnikach. W zestawie z grą znajdą się także 24 dodatki DLC.

*

Zauważyliście jeszcze coś ciekawego? Dajcie znać w komentarzach.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami