Microsoft za pomocą projektorów i Kinectów zamienia cały pokój w grę

Projekt RoomAlive.

W ubiegłym roku Microsoft prezentował projekt IllumiRoom, pozwalający „rozszerzyć” obraz z telewizora na okoliczną ścianę. Teraz firma idzie krok dalej i za pomocą RoomAlive chce zamienić cały pokój w grę.

Producent konsol Xbox za pomocą projektorów i czujników Kinect rzuca obraz na wszystkie powierzchnie pomieszczenia, dodając do tego proste interakcje, znane z innych tytułów bazujących na rzeczywistości rozszerzonej. Możemy sięgać po obiekty czy strzelać do kosmitów na ścianach.

Podobnie jak wspomniane IllumiRoom, całość jest na razie jedynie konceptem. Do działania potrzebny jest zestaw projektorów, a pozycję gracza śledzi aż sześć czujników Kinect, przez co system jest obecnie poza zasięgiem standardowego posiadacza Xbox One.

„Nadal pozostaje wiele do zbadania w kwestii RoomAlive jako platformy do gier” - zauważa przedstawiciel Microsoftu w oświadczeniu dla serwisu The Verge. „Wyobrażamy sobie przyszłość, gdzie fizyczne obiekty są częścią gry.”

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami