Studio odpowiedzialne za Angry Birds zwolni około 130 pracowników

Próba „uproszczenia” działalności.

Studio Rovio z Finlandii planuje „uproszczenie” działalności, a pierwszym krokiem jest zwolnienie 16 procent pracowników, czyli około 130 osób.

1
Na ciężkie czasy najlepsza jest zbroja płytowa

„Takie zmiany nigdy nie są łatwe, ale lepiej wykonać je wcześnie, gdy jesteśmy jeszcze w sytuacji, gdzie możemy ponownie wypracować wzrosty” - napisał dyrektor generalny Mikael Hed.

„Jesteśmy przedsiębiorczą firmą i sprawdzamy wiele obszarów rynku. Budowaliśmy zespoły, zakładając wzrost szybszy od tego, który udało się osiągnąć.”

„W wyniku tego ogłaszamy dzisiaj, że planujemy uprościć naszą organizację i skupić się na trzech obszarach o największym potencjale: grach, mediach i produktach konsumenckich” - dodał menedżer.

Rovio zasłynęło dzięki serii Angry Birds z rozgniewanymi ptakami w rolach głównych, ale w ostatnich latach firma postawiła na dużo szerszą działalność, tworząc także zabawki czy filmy.

Poniżej zwiastun najnowszej gry mobilnej - Angry Birds Transformers.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami