Kustosze na Steamie muszą ujawniać sponsorowane rekomendacje

Plus: nowe opcje dla deweloperów.

Valve zmodyfikowało nowy program Kustoszy na Steamie - osoby proponujące gry muszą ujawniać sponsorowane lub opłacone rekomendacje.

1

Regulamin został wczoraj odpowiednio zaktualizowany. Od teraz należy wyraźnie zaznaczyć, jeśli „zaakceptowano pieniądze lub inną rekompensatę za recenzję produktu czy publikację rekomendacji”.

Pojawiły się jeszcze dwa inne zapisy: kustosze nie mogą publikować na swoich listach obraźliwych treści ani promować innych sklepów poza Steamem.

Tymczasem niezależny deweloper Tom Francis ujawnił na Twitterze, że nowe opcje otrzymali także deweloperzy, którzy mogą teraz wskazać rekomendacje pojawiające się na stronach ich produktów.

W ten sposób twórcy mogą potencjalnie postawić tylko na osoby wypowiadające się w pozytywny sposób o ich grach lub ukryć te mniej pochlebne opinie.

Program Kustoszy debiutował w ubiegłym miesiącu. Każda osoba z własną grupą Steam Community może oferować rekomendacje. Po wybraniu dziesięciu pozycji inni gracze mogą śledzić naszą listę, jeśli uznają ją za pomocną.

Listę interesujących produkcji przygotował także Eurogamer.pl - zapraszamy do śledzenia oraz do dołączenia do naszej grupy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami