FBI oskarża czterech hakerów o włamania na serwery Microsoftu i Epic

Kradzieże o wartości do 200 mln dol.

Agencja FBI oskarżyła czterech hackerów, którzy dopuścili się kradzieży własności intelektualnych od studiów deweloperskich oraz US Army, o wartości szacowanej na 100 - 200 milionów dolarów.

1
Tak właśnie wygląda hacker

Przywłaszczone materiały obejmowały podobno dane związane z Valve, Xbox One, Call of Duty: Modern Warfare 3 i Gears of War 3, a także oprogramowanie służące do szkolenia pilotów śmigłowców. Można przypuszczać, że to właśnie ten ostatni element zwrócił uwagę agentów federalnych.

Oskarżeni mieli od stycznia 2011 roku włamywać się na serwery różnych firm i instytucji, by kopiować nieopublikowane jeszcze programy i gry, kody źródłowe i inne sekrety. Kradziono także informacje personalne i finansowe pracowników firm w celu ich sprzedaży.

Sanadodeh Nesheiwat oraz David Pokora przyznali się do winy - wyrok poznają 13 stycznia. Grozi im do pięciu lat więzienia i 250 tysięcy dolarów grzywny. Nathan Leroux i Austin Alcala nie przyznają się do zarzucanych im win, obejmujących 18 paragrafów (dzięki, Kotaku).

W związku z tą samą sprawą w Australii oskarżono jeszcze jedną osobę. Mowa o Danie „SuperDaE” Henrym, który zasłynął próbą sprzedaży deweloperskiego zestawu Xbox One w serwisie eBay, w lutym ubiegłego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami