Śródziemie: Cień Mordoru - pierwsze recenzje

Ciepłe przyjęcie gry studia Monolith.

Śródziemie: Cień Mordoru zadebiutuje w przyszły wtorek na PC, ale niektóre serwisy miały już okazję zrecenzować najnowszy tytuł studia Monolith Productions. Przygody Taliona w świecie „Władcy Pierścieni” przypadły autorom do gustu, co podkreślono wysokimi ocenami.

1
Egzorcyzmy Emily Rose. Emily się zmieniła.

Setki przeciwników otrzymały własne imiona i możliwość zdobywania punktów doświadczenia oraz awansowania w ramach własnych struktur. Tu do akcji wkracza chwalony system Nemesis - możliwość kontrolowania umysłów i dominacja nad pokonanymi na polu walki oponentami.

„Jest w tym dużo swobody. Możemy zdecydować się zaatakować frontalnie przywódcę i jego podopiecznych. Ale dużo większą satysfakcję daje przejęcie umysłu kapitana, wysłanie go w kilka bitew, pomagając mu z cienia, a następnie wywołanie konfliktu o władzę na dużą skalę. Jeśli się uda, ork zdobędzie siły i władze, które należą także do nas” - podkreśla recenzentka Eurogamera.

Drobnym minusem są problemy z łączeniem poszczególnych systemów rozgrywki. „Parkour inspirowany serią Assassin's Creed zazwyczaj działa dobrze, ale Talion całkiem często może utknąć na fragmencie otoczenia, a wierzchowiec caragor jest równie intuicyjny w prowadzeniu, co wózek widłowy na wybrukowanej ulicy” - dodaje Aoife Wilson.

„Na początku rozgrywki Talion jest niczym więcej niż słabym Rangerem, przenikając przez obozy orków w ciszy i podrzynając gardła. Pod koniec fabuły dumnie kroczymy przez te same lokacje, a przerażeni orkowie w szeptach opowiadają historie o naszych wyczynach” - czytamy w podsumowaniu.

Pochwalono także dobre wykorzystanie świata wykreowanego przez Tolkiena. Akcja Śródziemie: Cień Mordoru rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z Hobbita, ale przed tymi, które znamy z trylogii Władca Pierścieni.

Gra ukaże się w pierwszej kolejności na PC - 30 września. Posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One kupią grę od 3 października, a PS3 i X360 - od 21 listopada. Cenega przygotowuje polskie napisy na wszystkie platformy sprzętowe.

Poniżej zbiór ocen od najpopularniejszych serwisów.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami