Twórcy serii Fable ujawnili skasowaną grę przygodową InkQuest

Efekt eksperymentów studia Lionhead.

Studio Lionhead - znane najlepiej jako twórcy serii Fable - eksperymentuje z nowymi pomysłami w małym oddziale firmy. Jednym z rezultatów jest skasowany już projekt gry przygodowej InkQuest.

1
Świat magicznej księgi

„Twórcy gier uwielbiają tworzyć” - napisano w oświadczeniu na oficjalnej stronie. „Dlatego podjęliśmy się tej pracy: by zasiać ziarno pomysłu - iskrę, która pochłonie najpierw nas samych, potem naszych przyjaciół, a następnie całą społeczność.”

Zespół odpowiedzialny za eksperymenty założono rok temu, by testować nowe pomysły i szukać inspiracji w małych i dużych produkcjach.

InkQuest powstało w 2013 roku na imprezie wewnątrz studia, jako dzieło czterech osób. Całość opisano jako „połączenie magicznej mapy, audiobooka i gry przygodowej”.

Główną bohaterką była dziewczynka Sophie, przeniesiona do innego świata, wewnątrz magicznej księgi. Ujawniono także materiał wideo z gry, zamieszczony poniżej.

„Eksplorowaliśmy światy zbudowane w całości ze słów i badaliśmy różne sposoby na opowiedzenie w nich historii” - wyjaśnia przedstawiciel studia.

„Sprawdzaliśmy różne style i rozwinęliśmy wspaniałe technologie, umożliwiające zarejestrowanie i odtworzenie artystycznego procesu kreatywnego.”

Lionhead Studio nie zdecydowało się jednak przeznaczyć więcej czasu na InkQuest, a projekt skasowano. Twórcy rozwijają teraz Fable Legends, z premierą na Xbox One w przyszłym roku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami