Demo Final Fantasy 15 dostępne 20 marca, razem z premierą Type-0 HD

Plus nowy trailer FF15.

Final Fantasy 15 otrzyma wersję demonstracyjną, zatytułowaną Episode Duscae. Edycja testowa ukaże się razem z debiutem Final Fantasy Type-0 HD, zaplanowanym w Europie na 20 marca przyszłego roku.

Ogłoszenia związane są z rozpoczynającą się właśnie imprezą Tokyo Games Show, gdzie zaprezentowano także nowy zwiastun Final Fantasy 15, poniżej.

Materiał wideo to pierwsza wzmianka na temat tytułu od czasu zapowiedzi gry - jako następcy Final Fantasy Versus 13 - na targach E3 w ubiegłym roku. Film zdaje się potwierdzać, że projekt stawia na bardziej dynamiczną akcję niż poprzednie odsłony zasłużonej serii RPG, czerpiąc inspirację z zachodnich tytułów.

Część innowacji wprowadził zapewne reżyser Hajime Tabata, który odpowiadał wcześniej za Final Fantasy 7: Crisis Core oraz właśnie Final Fantasy Type-0. Deweloper zastąpił na stanowisku Tetsuya Nomurę.

„Podczas przeglądu naszych struktur deweloperskich zdecydowaliśmy się wskazać Hajimę Tabatę na stanowisko reżysera Final Fantasy 15” - napisał w oficjalnym oświadczeniu Yosuke Matsuda, dyrektor generalny Square Enix.

„Obecnie Tabata i jego zespół dokładają wszelkich starań, by ukończyć Final Fantasy 15 i upewnić się, że dostarczają najwyższą możliwą jakość. Zapraszamy wszystkich fanów do sprawdzenia efektów ich pracy w demie i obiecujemy dostarczyć grę, która w pełnej wersji jeszcze bardziej przekroczy oczekiwania.”

Nie podano daty premiery Final Fantasy 15, ale możliwe, że wydawca ujawni więcej szczegółów podczas trwania targów w Tokio.

Tymczasem premiera Final Fantasy Type-0 HD to długo oczekiwany debiut tej produkcji poza Japonią. Oryginał jest dostępny wyłącznie na PlayStation Portable, a teraz deweloperzy przygotowali ulepszoną oprawę graficzną.

Wersja na konsole PlayStation 4 i Xbox One otrzyma usprawnione sterowanie i zmodyfikowane ustawienie kamery podczas rozgrywki, korzystające z większych mocy sprzętu. Odświeżono także modele postaci, a poziom trudności został lepiej zbalansowany.

Fabuła opowiada o wojnie w krainie Orience. W konflikt zostaje wplątana organizacja zwana Class Zero - grupa czternastu obdarzonych magicznymi zdolnościami wojowników. To właśnie nad nimi przejmuje kontrolę gracz, choć jednocześnie kierować można wyłącznie trzema wybranymi postaciami. Akcja toczy się w nieco mroczniejszym świecie, co pewnie znajdzie także odwzorowanie w pracy Tabaty nad Final Fantasy 15.

1

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami