GTA 5 na PC - premiera 27 stycznia, PlayStation 4 i Xbox One w listopadzie

Więcej broni, muzyki, roślinności i aut. Opublikowano też nowy trailer.

Studio Rockstar ogłosiło, że Grand Theft Auto 5 ukaże się na PC dopiero w przyszłym roku - 27 stycznia. Wcześniej zagrają posiadacze PlayStation 4 i Xbox One - już 18 listopada.

Pierwotnie debiut wersji na sprzęt nowej generacji oraz na komputery osobiste planowano jeszcze jesienią tego roku.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani perspektywą wydania GTA 5 na PC, ale gra wymaga jeszcze trochę prac, by upewnić się, że jest dopracowana jak to tylko możliwe” - napisał producent na temat opóźnienia premiery wersji na komputery osobiste.

Poza ulepszoną oprawą graficzną, deweloperzy przygotowują także nową zawartość. Zwiększy się zasięg widzenia i rozdzielczość, a wśród dodatków pojawią się kolejne bronie, więcej dzikich zwierząt, całkowicie przeprojektowany system roślinności, więcej pojazdów na ulicach oraz usprawnione efekty zniszczeń i pogody.

Zgodnie z ujawnionymi już wskazówkami, wydawca zadbał o kolejne piosenki. Łącznie w grze znajdzie się ponad sto dodatkowych utworów oraz więcej wypowiedzi radiowych didżejów.

Gracze decydujący się na zamówienia przedpremierowe otrzymają milion dolarów wirtulanej waluty, do wydania nie tylko w Grand Theft Auto Online, ale także w kampanii. W trybie sieciowym na PlayStation 4 i Xbox One zmierzy się teraz maksymalnie 30 graczy, a twórcy zadbają o możliwość transferu postępów z wydanych już edycji.

Również wersje PlayStation 3 i Xbox 360 doczekają się aktualizacji w postaci kolejnych broni, wyzwań na strzelnicy czy nowych pojazdów, inspirowanych modelami z poprzednich odsłon serii.

Poniżej porcja screenów oraz nowy zwiastun z wersji PlayStation 4. Na samym dole trailer w wersji bez polskich napisów.

Reklama

Skocz do komentarzy (41)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (41)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami