Horror Fatal Frame 5 prezentuje interesujące zastosowanie GamePada z Wii U

Gra potwierdzona obecnie tylko w Japonii.

Nowy zwiastun horroru Fatal Frame 5 demonstruje interesujące zastosowanie kontrolera GamePad z konsoli Wii U, wykorzystujące wbudowaną w urządzenie kamerę.

1
Uśmiech!

Podczas rozgrywki pad posłuży za aparat fotograficzny, służący do wykonywania zdjęć napotykanym potworom.

Wizjer aparatu odwzorowany zostanie na dotykowym wyświetlaczu GamePada, gdzie gracze dostosują ostrość, po czym wykonają fotografię.

Podobne rozwiązanie w nieco mniej rozbudowanej formie zastosowano w tytule startowym na Wii U - ZombieU. W grze Ubisoftu za pomocą trzymanego przed sobą kontrolera skanowaliśmy otoczenie w poszukiwaniu przedmiotów.

Pełny tytuł opisywanego horroru to Fatal Frame 5: The Black-Haired Shrine Maiden (seria w Europie znane jest pod nazwą Project Zero). Za prace odpowiadają firmy Tecmo Koei i Nintendo, do których należą prawa do licencji.

Gra ukaże się tylko na Wii U. Datę premiery w Japonii ustalono na 27 września. Nie wiadomo jeszcze, czy projekt ukaże się na Zachodzie.

Seria Fatal Frame powstała w 2001 roku i od samego początku głównym elementem rozgrywki jest właśnie korzystanie z aparatów do wykrywania i zabijania przeciwników.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami