Jim Ryan, szef europejskiego Sony, przyznał w rozmowie z Polygamią, ze w Polsce sprzedaż konsoli PlayStation 4 wkrótce osiągnie pułap 100 tys. egzemplarzy.

- W zeszłym roku postaraliśmy się, by PlayStation 4 pojawiło się w Polsce w tym samym czasie, co w reszcie Europy, i to już w dwa tygodnie po premierze amerykańskiej - wyjaśnia Ryan. - Jesteśmy tutaj od 10 miesięcy i jeśli chodzi o sprzedaż, to zbliżamy się do 6-cyfrowej liczby sprzedanych konsol w Polsce.

1

Menedżer odniósł się także do różnicy w cenach gier w dystrybucji cyfrowej na konsole Xbox One i PlayStation 4.

- Dystrybucja cyfrowa to tylko jeden element układanki, ważne są również ceny i dostępność produktów w sklepach. My chcemy utrzymać równowagę pomiędzy dystrybucją cyfrową a sprzedażą nośników i to jest dla nas ważniejsze, niż poczynania innej firmy.

- Nie jesteśmy głupi, nie zrobimy niczego, co może sprawić, że na dłuższą metę przestaniemy być konkurencyjni. To jest złożony biznes i warto patrzeć na to całościowo, niż zwracać uwagę tylko na kilka wybranych przykładów - dodaje Ryan.

PlayStation 4 zadebiutowało w listopadzie ubiegłego roku. W tamtym tygodniu oficjalnie w Polsce odbyła się premiera konkurencyjnej konsoli - Xbox One od Microsoftu.

Reklama

O autorze

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Redakcja Eurogamer.pl

Od prawie 20 lat związany z mediami internetowymi o grach, a w międzyczasie także prasą regionalną. W latach 2012-2017 redaktor naczelny Eurogamer.pl.

Więcej artykułów od Zbigniew Jankowski