Październikowa aktualizacja oprogramowania konsol Xbox One usprawni dostęp do popularnych funkcji, na wzór rozwiązań stosowanych w X360 dzięki przyciskowi Guide.

1

Dwukrotne wciśnięcie przycisku menu na padzie przeniesie użytkowników do nowego menu, skąd w łatwy sposób załadują ostatnio uruchamiany tytuł, przejrzą odblokowane osiągnięcia lub przejdą do pełnego Snap Centre.

Wewnątrz Snap Centre znajdą się teraz odnośniki do najważniejszych aplikacji konsoli, więc nie trzeba już będzie wracać do menu głównego, by sprawdzić listę znajomych, dołączyć do grupy, przeczytać wiadomości, zobaczyć godzinę czy stan baterii kontrolera.

Aplikację ze znajomymi można będzie teraz „przypiąć” do boku ekranu, a lista z prywatnymi wiadomościami otrzyma lepiej pogrupowane rozmowy.

Snap Centre to „poboczne” menu konsoli, pojawiające się z boku ekranu i dostępne także podczas rozgrywki czy oglądania telewizji.

Nowością w Polsce będzie między innymi obsługa opcji OneGuide, integrującej konsolę z telewizyjnymi dekoderami.

Obsługiwani w Polsce nadawcy to Astra 19.2 (kanały niezakodowane), Astra 19.2 (wszystkie kanały), Cyfrowy Polsat, DVB-T, DVB-T National Lineup, Multimedia Polska, NC+, Orange Polska, Telewizja na Kartę HD, Telewizja na Kartę SD, Toya, TVP (Astra), UPC Kaon, UPC MediaBox oraz Vectra (dzięki, Onlincenter).

Posiadacze konsol bez Kinecta skorzystają z nagrywania bez komendy głosowej, po włączeniu Snap Centre i wciśnięciu X. Pojawi się też wsparcie dla plików .mkv w aplikacji multimedialnej.

Zmiany zostają opublikowane jeszcze w tym miesiącu, ale już dzisiaj dostępne są dla użytkowników z dostępem do programu beta.

Pełną listę modyfikacji znaleźć można na blogu Larry'ego Hryba z Microsoftu.

Reklama