GTA 5 na PC powstaje od 2012 roku, gra działa już na Steamie - raport

Komputery są wiodącą platformą?

Konwersja Grand Theft Auto 5 na PC powstaje już od 2012 roku, a na Steamie zauważono testerów z włączoną grą w wersji na komputery osobiste.

1
A co z sieciowymi napadami?

Serwis DSOGaming dotarł do plików dokumentujących produkcję gry, umieszczonych na płytach z wersją PlayStation 3.

Z opublikowanych informacji wynika właśnie, że odsłona PC powstaje już od kilku lat, tymczasem o PlayStation 4 i Xbox One nie ma ani jednej wzmianki. Może to sugerować, że właśnie komputery osobiste są wiodącą platformą dla nowej generacji.

Wśród deweloperskich notatek znajdują się także zgłaszane przez twórców błędy: problemy z wersją 64-bitową czy zbyt ciemne noce. Obecnie kwestie te są już zapewne rozwiązane i służą za ciekawostkę.

Tymczasem serwis SteamDB zarejestrował, że w ubiegły weekend dwóch testerów włączyło GTA 5 na Steamie. Jeśli dane te uznać za wiarygodne, deweloperzy mogą sprawdzać końcową integrację z systemem dystrybucji cyfrowej Valve.

Wszystkie informacje należy oczywiście traktować jako nieoficjalnie. GTA 5 zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One jeszcze w tym roku i wiele wskazuje na to, że nie powinniśmy już długo czekać na ogłoszenie konkretnej daty.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami