Minecraft: porównanie wersji z konsol obu generacji w materiale wideo

Proste przenoszenie światów na Xboksach.

Minecraft jest już dostępny na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Konwersje na nową generację konsol oferują szereg usprawnień, w tym zwiększony zasięg widzenia.

Jak udowadnia poniższy materiał wideo od kolegów z brytyjskiej redakcji Eurogamera, gracze mogą teraz zobaczyć większy wycinek świata za horyzontem, niż było to w przypadku odsłon PlayStation 3 i Xbox 360.

Wersja X360 otrzymała opcję umożliwiającą przechowywanie jednego zapisu gry na serwerach rozproszonych - „w chmurze”. Po aktualizacji do wydania Xbox One możemy zaimportować naszą rozgrywkę w kilka minut. Identyczne rozwiązanie pojawi się na PlayStation w przyszłości.

Mapy przenoszone z X360 do Xbox One pozostają w takim samym rozmiarze, jak na starszej konsoli, choć to także może się zmienić dzięki przyszłym aktualizacjom. Jest to o tyle ważne, że sprzęt nowej generacji pozwala na generowanie nawet 36 razy większych obszarów, choć nadal brakuje opcji „nieskończonych” uniwersów, znanych z PC.

PlayStation 4 i Xbox One nie mają też problemów z przeniesieniem zakupionych już dodatków DLC. Wystarczy tylko wskazać odpowiednie rozszerzenia w cyfrowych sklepach.

Poniżej znaleźć można wspomniany materiał wideo oraz galerię, koncentrujące się na przenoszeniu zapisów oraz na większym zasięgu widzenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami