Sega: kampanię marketingową Aliens: Colonial Marines prowadziło Gearbox

Szef tego studia „robił, co chciał”.

Od ponad roku Sega i studio Gearbox Software są celem pozwu zbiorowego, wytoczonego przez posiadaczy Aliens: Colonial Marines. Część klientów poczuła się oszukana materiałami marketingowymi, które znacząco różniły się jakością od pełnej wersji gry.

Pod koniec lipca studio deweloperskie wyjaśniało, że powinno zostać pominięte w pozwie, ponieważ nie miało nic wspólnego z marketingiem, prowadzonym przez wydawcę - Segę. Ta japońska firma zgodziła się wypłacić 1,25 mln dolarów odszkodowania.

1
A miało być tak pięknie

Ale teraz Sega twierdzi, że Gearbox nie jest do końca niewinne w sprawie nieuczciwych trailerów i innych reklam Aliens: Colonial Marines.

Jak donosi serwis Polygon, kilka wiadomości e-mail z materiałów dowodowych ma świadczyć o tym, że wydawca był wprowadzany w błąd, a Randy Pitchford - szef Gearbox - robił, „co mu się tylko podobało”.

„Udział Gearbox - a zwłaszcza Pitchforda - był kluczowym elementem marketingu Aliens: Colonial Marines od samego początku” - napisano w dokumentach sądowych.

Co więcej, pamiętna prezentacja gry z targów E3 w 2012 roku została podobno stworzona przez deweloperów, a wydawcę zapewniono, że jakością odpowiada temu, co będzie prezentował tytuł po premierze.

„Podczas mojej rozmowy z Gearbox zweryfikowałem, że demo z E3 rzeczywiście prezentuje poziom, według którego powinniśmy oceniać całą grę” - napisał w e-mailu Matt Powers z Sega America. „Twórcy w to wierzą i taki jest ich plan.”

Dokumenty ujawniają także, że Gearbox naruszało plany marketingowe wydawcy.

„Rozmawiałem z rzecznikiem studia o ciągłych wyciekach z paneli dyskusyjnych” - raportował Matt Eyre z Segi w e-mailu do kolegów. „Sprowadza się to do tego, że Randy [Pitchford - dop. red.] robi, co mu się tylko podoba. Podobno tak samo postąpił dwa razy w przypadku Borderlands 2, pomimo wszystkich planów i próśb, żeby tego nie robił. Najlepszym wyjściem w naszym przypadku będzie chyba nie organizowanie więcej sesji panelowych.”

Kolejna rozprawa odbędzie się 29 października. Eurogamer poprosił Gearbox o komentarz.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami