Xbox One i Kinect bez wykrywania polskich komend głosowych w dniu premiery

Opcja może pojawić się w przyszłości.

Kinect nie rozpozna polskich komend głosowych w dniu premiery Xbox One, zaplanowanej na najbliższy piątek.

Dostępne będzie tekstowe tłumaczenie menu konsoli i aplikacji, wprowadzone już 29 sierpnia, w najnowszej aktualizacji oprogramowania. Zadziała także sterowanie gestami za pomocą zestawu czujników.

1
Kinect nie jest już oferowany z każdą konsolą Xbox One

Korzystanie z angielskich komend głosowych możliwe będzie tylko po wybraniu angielskiego menu.

Przedstawiciel polskiego oddziału Microsoftu potwierdził w wypowiedzi dla Eurogamer.pl, że nowe usługi będą sukcesywnie wprowadzane w naszym kraju. Mowa tu także o aplikacjach typu Xbox Music oraz Xbox Video, niedostępnych w dniu premiery. Nie potwierdzono jeszcze konkretnych dat.

Obecnie Kinect obsługuje osiem języków i dialektów: angielski amerykański, angielski brytyjski, francuski, hiszpański, hiszpański (dialekt meksykański), niemiecki, portugalski oraz włoski.

W najnowszej aktualizacji oprogramowania rozszerzono także wsparcie dla najczęściej używanej komendy - włączania konsoli za pomocą hasła „Xbox On”. Możliwe, że to polecenie również pojawi się w Polsce wcześniej.

Xbox One dostępny będzie w naszym kraju w dwóch zestawach: z grami FIFA 15 i Forza Motorsport 5, w cenie 1699 zł oraz z sensorem Kinect oraz grami FIFA 15 i Dance Central: Spotlight, w cenie 1999 zł.

W obu przypadkach otrzymamy także dysk twardy o pojemności 500 GB, jeden kontroler, kabel HDMI, zestaw słuchawkowy z mikrofonem, zasilacz oraz 14 dni dostępu do konta Xbox Live Gold.

Kinect początkowo dostępny był w zestawie z każdym Xbox One, ale Microsoft zdecydował się oferować swoje urządzenie także w tańszym komplecie bez zestawu czujników, co dwukrotnie zwiększyło sprzedaż konsoli nowej generacji. Gadżet będzie można kupić w samodzielnej wersji od października.

Kinect Sports Rivals do działania wymaga Kinecta

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami