Drugi odcinek gry przygodowej The Journey Down wydany po dwóch latach prac

Pierwsza część tańsza o 90%.

Na Steamie opublikowano drugi odcinek klasycznej gry przygodowej The Journey Down, opowiadającej o poszukiwaniach legendarnej krainy Underland.

1

Pierwsza część debiutowała w maju 2012 roku, a jeśli weźmiemy pod uwagę oryginalną wersję z grafiką w niższej rozdzielczości i bez głosów postaci, to oczekiwanie na kontynuację trwało aż cztery lata.

Z tego powodu warto odświeżyć fabułę: pierwszy epizod jest obecnie dostępny za darmo na iOS, a na Steamie kosztuje 0,69 euro (ok. 3 zł). Nowa część to już wydatek rzędu 9 euro (ok. 38 zł).

Za prace odpowiada studio Skygoblin. Szwedzi przygotowali klasyczną przygodówkę point'n'click w klimatach filmu noir, ze sporą dawką czarnego humoru i elementów voodoo. Wśród inspiracji wymienić można między innymi Grim Fandango.

Główni bohaterowie to para mechaników: Bwana oraz Kito. Fabuła koncentruje się na poszukiwaniach tajemniczej krainy Underland. W drugim odcinku odwiedzamy „zamglone i zdradliwe miasto Port Artue”, pełne piratów i poszukujących nas, skorumpowanych stróżów prawa.

W planach jest jeszcze ostatnia, trzecia część opowieści. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie trzeba czekać równie długo.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami