Zwolnienia w studiu Sucker Punch Productions, odpowiedzialnym za inFamous

Nie ujawniono rozmiarów redukcji.

Sony potwierdziło, że twórcy serii inFamous i Sly Cooper - studio Sucker Punch - zrezygnowali z usług nieokreślonej liczby pracowników.

1
inFamous: First Light

Oficjalny komunikat wydawcy sugeruje, że zwolniono także doświadczonych i zasłużonych deweloperów, którzy pamiętają jeszcze prace nad Sly Cooper. Studio zajmowało się tą serią ostatnio w 2005 roku.

„Sony Computer Entertainment może potwierdzić redukcję zatrudnienia w Sucker Punch Production” - napisano w oświadczeniu dla Eurogamera.

„Sucker Punch docenia ogromny wkład pracy włożony przez członków zespołu w serie inFamous i Sly Cooper i życzy zwalnianym wszystkiego najlepszego w przyszłości.”

Nie jest jasne, czy redukcja jest częścią większej restrukturyzacji, czy po prostu wynika z „naturalnego” cyklu w branży gier wideo, związanego z zakończeniem prac nad najnowszym projektem - inFamous: First Light. Ten samodzielny dodatek do inFamous: Second Son ukaże się jeszcze w sierpniu.

„Kilku dobrych przyjaciół nie pracuje już w Sucker Punch” - napisał na Twitterze programista Josh Jersild z tego studia. „Będzie mi ich brakowało. Myślami jestem z wami.”

„Jestem zasmucony stratą jednych z najbardziej utalentowanych osób, z jakimi miałem zaszczyt pracować” - dodał główny animator Jason Stansell.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami