Polskie studio CD Projekt Red zapowiedziało, że kolekcjonerskie wydanie Wiedźmina 3 na konsole Xbox One otrzyma dodatkowe gadżety: grę karcianą Gwent - czyli odpowiednik gwinta, znanego dobrze fanom książek Sapkowskiego - oraz mapę na płótnie.

„Gra opowiada o starciu dwóch armii, toczących wojnę na polu bitwy, gdzie liderami są gracze, a jednostkami ich karty” - napisano w informacji prasowej na temat karcianki.

Cyfrowa wersja gwinta dostępna będzie w każdej kopii Wiedźmina 3, zapewne jako mini-gra. „Fizyczne” karty zarezerwowane są jednak dla edycji kolekcjonerskiej na Xbox One.

Talia składająca się ze 150 kartoników zawiera cztery różne frakcje: Cesarstwo Nilfgaardu, Królestwa Północne, Scoia'tael oraz potwory z Ziemi Niczyjej. Wśród kart znajdziemy także potężne czary, umożliwiające kontrolowanie pola bitwy oraz unikatowych bohaterów dla każdego ugrupowania.

„Gwent to gra o prostych założeniach, ale z dużą głębią, lubiana zarówno przez zmęczonych podróżników, jak i eleganckich szlachciców” - czytamy dalej. Twórcy obiecują liczne style taktyczne: potyczki na bliską odległość, z wykorzystaniem jednostek zasięgowych czy w oparciu o czary.

W edycji kolekcjonerskiej Xbox One znajdą się dwie talie. Zestaw uzupełni figurka Geralta walczącego z gryfem, wiedźmiński medalion, steelbook, album z grafikami koncepcyjnymi, mapa na płótnie oraz zawartość edycji standardowej (ścieżka dźwiękowa, kompendium, mapa świata, naklejki).

Edycja Kolekcjonerska dostępna jest w cenach 349,99 zł na PC oraz 419,99 zł na PlayStation 4 i Xbox One. Standardowa wersja gry będzie kosztuje 139,90 zł na PC, a na konsolach - 219,90 zł.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się 24 lutego 2015 roku.

1

Reklama