Counter-Strike: Global Offensive - Polacy zagrają w Kolonii o 100 tys. dol.

Virtus.pro wśród faworytów turnieju.

Tegoroczne targi Gamescom w Kolonii to nie tylko konferencje i pokazy gier wideo, ale także święto dla wszystkich fanów profesjonalnych zmagań w Counter-Strike: Global Offensive. Dzisiaj rozpoczyna się turniej z udziałem najlepszych zespołów, gdzie stawką jest pula nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

1
Jarek „pasha”, runda nasza

W Niemczech organizowane są zmagania z cyklu „major”, podobne do tych z Katowic, wcześniej w tym roku. Oznacza to nie tylko bardzo wysoką stawkę, ale także wizytę wszystkich najlepszych zespołów z całego świata.

Wśród faworytów znaleźli się obrońcy tytułu z Katowic - Virtus.pro. Polacy są w dobrej formie, a w sierpniu zdążyli już wygrać turniej Gfinity 3 w Londynie. Zwycięzca ESL One Cologne otrzyma 100 tysięcy dolarów. Dla drugiego miejsca przewidziano 50 tys.

Zespół w składzie Wiktor „TaZ” Wojtas, Filip „Neo” Kubski, Jarosław „pasha” Jarząbkowski, Paweł „byali” Bieliński oraz Janusz „Snax” Pogorzelski rozpocznie zmagania dzisiaj o 15, w spotkaniu przeciwko rosyjskiemu dAT. Wynik inny niż wygrana Polaków byłby gigantyczną niespodzianką.

Virtus.pro w grupie C zmierzy się także z fnatic oraz iBUYPOWER. Ten pierwszy zespół także zanotował udane Gfinity 3 i na pewno będzie większym wyzwaniem na drodze do fazy play-off. Amerykanie z iBUYPOWER już tradycyjnie - będą zagadką.

Wśród faworytów do końcowego triumfu wymienić można także najbardziej utytułowany zespół w historii - NiP. Polacy pokonali Szwedów w pamiętnym finale w Katowicach. Należy także spodziewać się dobrej postawy ukraińskiego Natus Vincere, którzy zawsze lepiej prezentują się w zmaganiach LAN, niż w sieci. Wysoką formę prezentuje ostatnio także dignitas. Duńczycy spotkali się z Virtus.pro w półfinale Gfinity, gdzie przegrali 2:1 po bardzo dobrym występie.

Transmisje z meczów znaleźć można na licznych kanałach w serwisie Twitch, a także bezpośrednio w GOTV. Pierwsze spotkania powinny zacząć się wkrótce.

2
Polacy powtórzą sukces z Katowic?

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Pełne ukończenie Dying Light 2 zajmie 500 godzin

Aktualizacja: Dotyczy odblokowania wszystkich zakończeń.

Project Zomboid - poradnik i najlepsze porady

Podstawy rozgrywki, walka, rozwój postaci i zarządzanie surowcami.

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami