Wild to nowa gra Michela Ancela, twórcy Raymana i Beyond Good & Evil

Otwarty świat o wielkości Europy - z akcją umieszczoną 10 tys. lat temu.

Michel Ancel - twórca Raymana oraz Beyond Good & Evil - ujawnił, że pracuje nad nową grą na PlayStation 4. Projekt, zatytułowany Wild, powstaje w utworzonym niedawno przez Ancela niezależnym studiu Wild Sheep.

W trakcie konferencji Sony przed targami Gamescom, utalentowany twórca przedstawił Wild jako grę z dynamiczną pogodą i otwartym światem, o wielkości Europy.

Akcja umieszczona jest 10 tys. lat temu. Wcielimy się w wybrane stworzenie, stąpające lub unoszące się nad powierzchnią ziemi. W opublikowanym zwiastunie pojawia się zarówno postać kobiety i mężczyzny, jak i cały szereg rozmaitych zwierząt - wilki, dziki, rekiny czy jastrzębie.

Ale przedstawiony świat zamieszkują też fikcyjne kreatury, jak szkielety czy człekopodobne olbrzymy - w tym przynajmniej jedna bogini piękności.

Nie jest jasne, na czym będzie polegała rozgrywka. Wygląda na to, że głównym celem gry będzie przetrwanie - trailer prezentuje szereg scen, w trakcie których postacie lub zwierzęta polują, by zdobyć żywność. Istotnym elementem będzie też z pewnością eksploracja.

Data premiery także nie jest znana.

zrezygnował z pracy w Ubisofcie

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Autor

Od prawie 20 lat związany z mediami internetowymi o grach, a w międzyczasie także prasą regionalną. W latach 2012-2017 redaktor naczelny Eurogamer.pl.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami