Sierra Online powraca razem z Geometry Wars i King's Quest

Legendarne studio powraca po sześciu latach z klasycznymi seriami.

Przedstawiciele Activision Blizzard poinformowali, że wydawnictwo Sierra Online wraca na rynek. Firma zapowiedziała dwie nowe produkcje reprezentujące klasyczne marki - Geometry Wars i King's Quest.

kq
Pewni możemy być jednego - nowy King Quest będzie wyglądał lepiej, niż poprzednia część cyklu

Kilka dni temu opublikowano krótki teaser, który sugerował, że Sierra ponownie zajmie się wspieraniem twórców i dystrybucją gier.

Firma została założona w 1979 roku. Jest odpowiedzialna między innymi za popularne przygodówki - Space Quest, King's Quest i Police Quest.

Nowa część King's Quest zadebiutuje w 2015 roku, opowie o perypetiach króla Grahama. Narracja zostanie przedstawiona w formie opowieści snutej przez starego władcę.

Zapowiedziano także Geometry Wars 3: Dimensions. Zręcznościowa strzelanka będzie w pełni trójwymiarowa, w przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu. Trafi do cyfrowej dystrybucji przed końcem bieżącego roku. Za grę odpowiada Lucid Games złożone z byłych pracowników Bizarre Creations, twórców Blur i The Club.

- Jesteśmy dumni ze wszystkiego, co udało się osiągnąć Sierra Online wiele lat temu. Dzisiejsza wiadomość o wznowieniu działalności firmy i uczynieniu z niej niezależnej marki jest niezwykle ekscytująca - zaznaczył jeden z założycieli Sierry, Ken Williams.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami