Sega zapłaci 1,25 mln dol. w ramach ugody związanej z Aliens: Colonial Marines

Studio Gearbox walczy dalej.

Sega zgodziła się wypłacić 1,25 mln dol., by zakończyć pozew zbiorowy, związany z oskarżeniami o wprowadzanie graczy w błąd przez reklamy Aliens: Colonial Marines. Odpowiedzialne za produkcję studio Gearbox - także wymienione w pozwie - postanowiło walczyć dalej.

1
Aliens: Colonial Marines, nieco podretuszowane

Ugoda czeka jeszcze na oficjalne potwierdzenie, ale pozwoli firmie Sega uniknąć ewentualnych roszczeń w przyszłości - informuje serwis Polygon.

Aliens: Colonial Marines ukazało się w lutym ubiegłego roku, lecz natychmiast spotkało się z krytyką w recenzjach. Szybko okazało się, że za podstawowe prace odpowiadało nie Gearbox Software, lecz wynajęte do tego celu TimeGate Studios, zamknięte wkrótce po wydaniu gry.

W kwietniu 2013 roku Roger Damion Perrine oraz John Locke złożyli pozew zbiorowy. Mężczyżni twierdzili, że tytuł w niczym nie przypominał jakości, jaką reklamowano w przedpremierowych trailerach i podczas pokazów na targach.

Jeśli sąd zatwierdzi propozycję ugody, około 745 tysięcy dolarów dostępne będzie dla wszystkich osób, które kupiły Aliens: Colonial Marines w Stanach Zjednoczonych przed 13 lutego 2013.

Gearbox nie jest częścią tego porozumienia, a ostatnio studio przyznało, że na produkcje wydało miliony dolarów z własnych zasobów i samo jest teraz poszkodowane.

Deweloperzy zapewniają, że zostali wynajęci przez japońską korporację do wykonania zadania i nie byli odpowiedzialni za działania marketingowe. Sega miała być podobno zadowolona z postępów i odbierała kolejne wersje gry bez większych zastrzeżeń.

Firma zauważa, że nie można stwierdzić, ilu graczy widziało przedpremierowe zwiastuny, co miało podobno doprowadzić później do zakupu gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami