John Romero pracuje nad nową strzelanką

Słynny deweloper wraca do gatunku, który pomógł spopularyzować.

John Romero - współtwórca pierwszego Dooma - ujawnił, że pracuje nad nową strzelanką. Jego ostatni projekt w tym gatunku to Daikatana z 2000 roku.

1
Daikatana

Nie ujawniono jeszcze zbyt wielu szczegółów, ale produkcja znajduje się w bardzo wczesnej fazie. Romero projektuje obecnie z grafikiem koncepcyjnym i ma już podobno ciekawy wizerunek głównego bohatera. Przyznał także, że zajmuje się kilkoma tytułami jednocześnie, więc możemy jeszcze poczekać na konkrety.

- Nie tworzyłem strzelanki od 2000 roku. Zaczynam więc grę tego typu całkiem od nowa - przyznał deweloper w podkaście serwisu Joystiq.

Daikatana ukazała się 14 lat temu, lecz w historii gier wideo zapisała się jako przykład spektakularnej porażki. Gra już w dniu premiery była przestarzała i nie dorównała konkurencji w postaci Half-Life czy Quake 3.

„Nikt nie powie, że Daikatana to dobra gra” - podsumował dwa lata temu Eurogamer. „To była katastrofalna porażka dla Ion Storm. Lata prac i marketingu włożone w nędzną produkcję, która stała się swego rodzaju żartem.”

John Romero to jeden ze współzałożycieli id Software, a także współtwórca Commander Keen, Wolfenstein 3D, Doom czy Quake. Obecnie legendarny deweloper pomaga studentom z uniwersytetu w Santa Cruz.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami