Ogłoszono baśniową grę przygodową Anna's Quest

Czarny humor i europejski folklor.

Niemieckie Daedalic Entertainment ogłosiło, że wiosną przyszłego roku wyda klasyczną grę przygodową Anna's Quest od australijskiego studia Krams Design.

Akcja toczy się w baśniowej krainie, a główną postacią jest tytułowa Anna. Dziewczyna mieszka w lesie ze swoim dziadkiem, który pada jednak ofiarą tajemniczej choroby.

Wyruszamy na poszukiwania lekarstwa, lecz okolice są dużo bardziej groźne, niż Anna początkowo przypuszczała. Bohaterka zostaje ostatecznie porwana przez wiedźmę Winfriede, która planuje przeprowadzenie na niej eksperymentów.

Badania kończą się sukcesem. Prowadzona dziewczyna pozyskuje moc telekinezy i zaprzyjaźnia się z Tedem - chłopcem zamienionym w pluszowego misia. Para ucieka z laboratorium wiedźmy i rusza w dalsze przygody, inspirowane baśniami braci Grimm oraz europejskim folklorem.

Nie zabraknie duchów, trolli i przeklętych księżniczek. Rozgrywka bazuje na klasycznym systemie point'n'click, a twórcy obiecują porządną dawkę czarnego humoru i mrocznych elementów fantastycznego świata.

Gra ukaże się na PC i Maca. Demonstracyjną wersję znaleźć można w serwisie Desura. Produkcja do niedawna była tam sprzedawana, prowadzono też kampanię w programie Greenlight. Podpisanie umowy z wydawcą pozwoliło jednak wycofać tytuł z oferty i zająć się dalszym rozwojem.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami