The Sims 4 ze wsparciem dla modyfikacji

Zrób to sam.

The Sims 4 nie obejmie wszystkich funkcji z poprzedniej części serii. Zabraknie choćby możliwości budowania basenów, ale twórcy zadbali o uwzględnienie innego ważnego elementu - wsparcia dla tworzonych przez graczy modyfikacji.

„Nie możemy oficjalnie wspierać i sprawdzać wszystkiego, co się ukazuje, dlatego jest dla nas bardzo ważne, by zbudować solidne podstawy, które mogą pomóc społeczności zarządzać swoimi dziełami” - wyjaśniali deweloperzy podczas imprezy Creator's Camp w siedzibie EA (dzięki, SimsVIP).

Gracze zainteresowani przygotowaniem własnych usprawnień i zawartości umieszczą pliki w specjalnym folderze, a do tworzenia skryptów posłuży język Python. Ogólnie dostępny będzie także plik .ini z ustawieniami, podobnie jak w The Sims 3.

Poszczególne modyfikacje włączymy bezpośrednio z poziomu menu opcji, a studio Maxis przygotuje dedykowane forum dyskusyjne dla deweloperów-amatorów, wraz z pomocnym dokumentem technicznym.

The Sims 4 ukaże się 5 września tego roku na PC i Macach.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami