Gearbox zapewnia, że wydało miliony na produkcję Aliens: Colonial Marines

Firma chce uniknąć pozwu.

W ubiegłym roku firmy Gearbox Software i Sega zostały pozwane do sądu przez osoby niezadowolone z jakości strzelanki Aliens: Colonial Marines. Twórcom i wydawcy zarzucano wprowadzanie fanów w błąd poprzez publikacje materiałów marketingowych, które nie miały pokrycia w rzeczywistości.

Ta pierwsza firma odpiera teraz zarzuty i stara się udowodnić, że są one bezpodstawne. Gearbox twierdzi nawet, że „utopiło” w grze miliony dolarów własnego kapitału.

1
Sprzeciw!

„Podczas prac deweloperskich Gearbox uzupełniało budżet Segi własnymi środkami, by pomóc wydawcy sfinansować tytuł. Wkład wynosił łącznie miliony dolarów i nigdy się nie zwrócił” - czytamy w złożonym 30 lipca wniosku (dzięki, Games Industry).

„Gearbox nigdy nie otrzymało pieniędzy od kupujących Aliens: Colonial Marines, ani żadnego honorarium od Segi z tytuły sprzedaży.”

Studio twierdzi, że zainteresowanie graczy było tak niskie, że Sega nie musiała wypłacać uzgodnionych wcześniej bonusów, a jedyne fundusze od wydawcy pozyskiwano za realizowanie kolejnych etapów prac w ramach ustalonych wcześniej kwot.

Deweloperzy zapewniają także, że zostali wynajęci przez japońską korporację do wykonania zadania i nie byli odpowiedzialni za działania marketingowe. Sega miała być podobno zadowolona z postępów i odbierała kolejne wersje gry bez większych zastrzeżeń.

Kolejnym z odpieranych zarzutów jest twierdzenie, że pierwsze materiały marketingowe powstały na zupełnie innymi silniku graficznym. Gearbox twierdzi, że cały czas stosowano Unreal Engine.

Studio deweloperskie odrzuca nawet sposób prowadzenia sprawy, czyli proces zbiorowy. Firma zauważa, że nie można stwierdzić, ilu graczy widziało przedpremierowe zwiastuny, co miało podobno doprowadzić później do zakupu gry.

„Co gorsze, osoby zadowolone z jakości produkcji także zostałyby objęte w proponowanym pozwie” - dodaje Steve Gibson z Gearbox.

Równie zagadkowo wygląda postać jednego z powodów: Rogera Damiona Perrine. Mężczyzna zniknął w tajemniczych okolicznościach i musiał wycofać się z procesu, po tym jak wynajęta agencja detektywistyczna wytropiła go w więzieniu w Pensylwanii. Obecnie tylko jedna osoba - John Locke - stara się zamienić sprawę w pozew zbiorowy.

Aliens: Colonial Marines ukazało się w lutym ubiegłego roku. Nie zdobyło przychylności krytyków i wywołało liczne kontrowersje. „Najnowsza gra Gearbox Software zawodzi niemal pod każdym względem” - napisał Kamil w recenzji.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami