W pierwszym kwartale fiskalnym tego roku, czyli w okresie od początku kwietnia do końca czerwca, Sony sprzedało 4,25 mln konsol oraz 85 mln gier, co przełożyło się na dobre wyniki finansowe w tym segmencie.

1
Sprzedaż urządzeń Sony

Łącznie dział „Game & Network Services”, odpowiedzialny za wirtualną rozrywkę, zanotował wzrost sprzedaży na poziomie 95,7 procent w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Zysk operacyjny wyniósł 43 mln dol.

Lepszy wyniki przypisano oczywiście zainteresowaniu konsolą PlayStation 4 oraz „znacznemu zwiększeniu dochodów z usług sieciowych, związanych z premierą PS4” - czytamy w raporcie finansowym.

Sony nie podaje dokładnych statystyk, ale w okresie ostatnich trzech miesięcy łącznie sprzedano PS3 i PS4 w liczbie 3,5 mln egzemplarzy. Sprzęt przenośny PS Vita TV, PS Vita i PSP odpowiadał za 0,75 mln.

Dla porównania, w identycznym okresie Microsoft wysłał do sklepów na całym świecie łącznie 1,1 mln sztuk Xbox One i Xbox 360, a Nintendo sprzedało 1,33 mln swoich urządzeń.

Ogólnie japońska korporacja zanotowała bardzo dobry kwartał - niemal wszystkie gałęzie działalności poprawiły swoje wyniki w porównaniu z poprzednim rokiem. Ogólnie zyski w całej firmie wyniosły 265 mln dol.

Reklama