Startuje kolejna faza testów Elite: Dangerous

Dostęp za skromne 60 euro (ok. 250 zł).

Wszyscy zainteresowani przetestowaniem kosmicznego symulatora Elite: Dangerous przed premierą mogą już kupić nową wersję beta, wycenioną na 60 euro (ok. 250 zł).

Twórcy dodali 55 systemów gwiezdnych, dokładnie odwzorowujących Drogę Mleczną wokół konstelacji Wolarza. Duża przestrzeń umożliwiła wprowadzenie „większej różnorodności ciał niebieskich, portów gwiezdnych i systemów handlowych” - czytamy w informacji prasowej.

Deweloperzy ze studia Frontier Developments zadbali także o szereg pomniejszych elementów, takich jak możliwość komunikacji tekstowej lub głosowej, zarządzanie listą znajomych, tworzenie prywatnych grup i map handlowych, zużycie paliwa, autopilota czy nowe statki: ciężki myśliwiec Viper i średni transportowiec Lakon Type 6.

Klasyczne Elite zostało wydane w 1984 roku na mikrokomputery BBC. Elite uznawane jest za jednego z prekursorów całego gatunku trójwymiarowych symulatorów kosmicznych. Kampania na Kickstarterze, w której zbierano pieniądze na nową odsłonę serii, zakończyła się powodzeniem w styczniu tego roku. Gra ukaże się w przyszłym roku na PC, a prawdopodobnie także na konsolach nowej generacji.

Opublikowano także nowy zwiastun produkcji:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami