Microsoft ogłosił, że rozpocznie sprzedaż konsoli Xbox One w Chinach już 23 września tego roku.

1

Cenę ustalono na 3699 juanów, czyli około 1860 zł. Podstawowy zestaw nie zawiera Kinecta, ale gracze otrzymają Powerstar Golf i Neverwinter Online, subskrypcję Xbox Live Gold do marca 2015 roku, dwuletnią gwarancję oraz dodatkową zawartość w ramach usług chińskiej telewizji BesTV.

Droższa wersja z Kinectem kosztuje 4299 juanów (ok. 2160 zł). Poza zestawem czujników, kupujący mogą liczyć także na kopie Kinect Sports Rivals, Forza 5 GOTY Edition, Powerstar Golf, Neverwinter Online i kontroler z limitowanej edycji.

Chiny zdecydowały się w styczniu zezwolić na sprzedaż i budowę konsol w specjalnej strefie ekonomicznej w Szanghaju, po trwającej trzynaście lat blokadzie na import sprzętu elektronicznego z zachodu.

Przez lata handlowego embarga konsole sprzedawane były nielegalnie, jednak rynek został w tym czasie opanowany przez PC i smartfony.

Neverwinter Online trafi na konsole Xbox One także poza Chinami, ale dopiero w pierwszej połowie 2015 roku - ogłosił wydawca. Zapowiedziano także nowe rozszerzenie na PC - Tyranny of Dragons. Dodatek zadebiutuje 14 sierpnia i wprowadzi nowe lokacje oraz zadania, związane z Kultem Smoków.

Reklama

Powiązane gry

O autorze