Deep Silver przejęło od firmy Crytek prawa do marki Homefront

Prace nad nową odsłoną cyklu dokończy angielskie studio Dambuster.

Przedstawiciele Deep Silver poinformowali, że wydawnictwo przejęło prawa do marki Homefront, należące do tej pory do firmy Crytek.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem dołączenia kolejnej świetnej marki do rodziny Deep Silver - powiedział Klemens Kundratitz, prezes Koch Media Group.

Nową odsłonę cyklu strzelanek, Homefront: The Revolution, zapowiedziano na początku czerwca. Prace nad grą dokończą deweloperzy z angielskiego Dambuster Studio, które założono 21 lipca. Szefem został Hasit Zala, który w Crytek UK pełnił rolę dyrektora projektu.

Część pracowników brytyjskiego oddziału studia, który do tej pory odpowiadał za The Revolution, zasilą szeregi firmy Dambuster.

Ponadto, powiadomiono, że proces produkcyjny darmowej gry sieciowej Hunt: Horrors of the Gilded Age przeniesiono ze Stanów Zjednoczonych do oddziału firmy Crytek we Frankfurcie. Zmniejszono też liczbę zatrudnionych w amerykańskiej filii.

Według nieoficjalnych doniesień pojawiających się od kilku miesięcy, Crytek borykał się w ostatnim czasie z problemami finansowymi. Na początku lipca informowaliśmy, że twórcy The Revolution przestali przychodzić do pracy na znak protestu przeciw wstrzymywaniu wypłat zaległych pensji.

Niedawno potwierdzono, że reżyser nowej części Homefront zrezygnował z posady.

Według pierwotnych zapowiedzi, Homefront: The Revolution ma ukazać się w 2015 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie wiadomo w jaki sposób zachodzące zmiany wpłyną na datę premiery.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami