Znaleziono 17-letnią wiadomość ukrytą w kodzie Dungeon Keeper

Aktualna także dzisiaj.

Klasyczna strategia Dungeon Keeper ukazała się za sprawą Electronic Arts w czerwcu 1997 roku, ale dopiero niedawno odkryto wiadomość, zostawioną w kodzie gry przez jednego z deweloperów.

„Piszę te słowa o 4 rano, podczas ostatniego dnia prac” - czytamy w komunikacie znalezionym przez jednego z pracowników GOG. „Patrzę na biuro i widzę zmęczone, blade twarze zespołu Dungeon Keeper.”

„Ten projekt zniszczył zdrowie i życie towarzyskie każdego członka zespołu, więc mam nadzieję, że gra się wam spodoba. Nam nadal się podoba, nawet po szesnastu godzinach dziennie przez siedem dni w tygodniu, przez pięć miesięcy.”

„Stworzyliśmy ten tytuł z pasją i jestem dumny, że jestem częścią... Mam nadzieję nie tylko, że gra się spodoba, ale także, że zdajecie sobie sprawę z ogromnej pracy, jaką wykonaliśmy.”

O tym, jak mało rynek gier wideo zmienił się przez 17 lat, najlepiej świadczy wypowiedź autora wiadomości - Jonty'ego Barnesa - który kończy teraz prace nad Destiny w studiu Bungie.

- To zabawne, mam teraz podobne odczucia w związku z Destiny - przyznał deweloper w rozmowie z serwisem Polygon. - Oba tytuły zabrały dosłownie wszystko, co miałem do zaoferowania. Z obu jestem dumny i oba zmieniły moje życie.

Pierwsza część serii Dungeon Keeper od studia Bullfrog Productions ukazała się w 1997 roku. Gracz wcielał się w demona, zarządzającego własnym kompleksem jaskiń, budując rozbudowaną, podziemną infrastrukturę i odpierając ataki śmiałków z powierzchni.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami