Co znajdziemy w wersji beta Destiny?

Najważniejsze informacje o ruszających właśnie testach.

Testy strzelanki Destiny w wersji beta wystartowały wczoraj wieczorem na PlayStation 3 i PS4. Po przejściowych problemach z serwerami, PlayStation Network poradziło sobie z nagłym napływem użytkowników. Co dokładnie znajdziemy w nowej produkcji twórców Halo? Poniżej pomocny spis.

Jak dostać się do bety?

Najprostszy sposób to złożenie zamówienia przedpremierowego, gwarantującego kod do wykorzystania na oficjalnej stronie studia. Należy jednak pamiętać, że preorder musi być złożony w wybranych sklepach, aby otrzymać specjalny kod cyfrowy do rejestracji na stronie Bungie.net.

Wkrótce po rejestracji, powinniśmy otrzymać właściwy kod, a także dwa dodatkowe zaproszenia dla znajomych - w zakładce „Kody”.

Dodatkowe zaproszenia dostępne są jedynie przy zakupie w sklepie i nie dotyczą kodów wygrywanych w konkursach i innych promocjach.

Co znajdziemy w becie?

„ Pierwsze kroki w świecie gry to krótki samouczek, podczas którego poznamy Ghosta - naszego latającego towarzysza.”

Po wybraniu jednej z trzech klas postaci - Titan, Warlock lub Hunter - Bungie poczęstuje nas przerywnikiem filmowym. Pierwsze kroki w świecie gry to krótki samouczek, podczas którego poznamy Ghosta - naszego latającego towarzysza. Zapoznajemy się z systemami gry, strukturą poziomów i umiejętnościami specjalnymi. Możemy także pobiegać po okolicy Comosdromu, by następnie przystąpić do misji fabularnych, dostępnych także w kooperacji.

Restoration, Old Russia

W drugiej misji fabularnej - Old Russia - wracamy na teren Cosmodromu, walcząc z kilkoma typami przeciwników z frakcji Fallen. Celem jest przetrwanie wystarczająco długo, by przygotować statek do skoku w nadprzestrzeń.

The Dark Within, Old Russia

Trzecia misja jest już znana z wersji alpha. Poznajemy frakcję Hive, odpowiednik Flood z Halo. Jak sama nazwa wskazuje, to większe grupy mniejszych potworów, idealne do wyeliminowania za pomocą strzelby. Pojawi się także lewitujący Wizard, chroniący swoich kolegów irytującą tarczą. Niestety, „słynna” kwestia dialogowa została już usunięta.

The Warmind, Old Russia

Czwarta misja to wprowadzenie do Sparrow - zręcznego pojazdu gracza, umożliwiającego przemieszczanie się w świecie gry. Atakują nas przeróżni wrogowie, na czele z latającymi dronami - Shanks. Pojawiają się także Captains, z irytującą umiejętnością teleportacji. Stresującym fragmentem misji jest osłanianie Ghosta, hakującego tajemniczy artefakt.

The Last Array, Old Russia

Ostatnia dostępna misja to nowość w testach beta - dostępna na piątym poziomie doświadczenia. Hive i Fallen walczą na terenie Cosmodromu, a wielki finał umieszczono w cieniu ogromnej i poruszającej się anteny radarowej. Ostatni boss to Hallowed Knight, prezentujący spore wyzwanie. Na tym kończy się kampania fabularna w wersji beta, ale zostało jeszcze sporo rzeczy do sprawdzenia.

The Tower

Pomiędzy misjami możemy eksplorować The Tower - centralny hub, stworzony na wzór innych produkcji MMO. Znajdziemy tu kupców sprzedających materiały za lokalną walutę - glimmer - oraz osoby oferujące nowe pancerze, broń i zlecenia.

Strike

W tym trybie powraca znane z alphy The Devil's Lair, zaprojektowane jako 15-30 minut rozrywki w kooperacji ze znajomymi. Przeciwnikiem jest pająk-czołg Devil Walker. Porada: warto zachować dystans i unikać energetycznych pocisków.

Eksploracja

„Niektóre tereny są niemożliwe do przebycia ze względu na zbyt silnych przeciwników.”

Cosmodrom otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych, chętnych powalczyć z losowo generowanymi przeciwnikami i podejrzeć innych graczy. Niektóre tereny są niemożliwe do przebycia ze względu na zbyt silnych przeciwników. Maksymalny poziom doświadczenia w wersji beta to 8, co powinno wystarczyć na 3-4 godziny rozgrywki.

The Crucible

Ten tryb odblokujemy na piątym poziomie. Tutaj właśnie odbywają się potyczki „gracz kontra gracz” (PvP). Jedyną opcją rozgrywki jest Control, polegające na kontrolowaniu określonych punktów na mapie. Twórcy udostępniają cztery lokacje: Blind Watch na Marsie, Rusted Lands na Ziemi, Shores of Time na Wenus oraz First Light na Księżycu.

Pojazdy

W Destiny nie ma (jeszcze) latających smoków rodem z World of Warcraft, ale otrzymujemy dostęp do trzech pojazdów: lekkiego Sparrowa, odpowiednika frakcji Fallen z kilkoma karabinami oraz Interceptora. Ten ostatni jest nieco cięższy i może strzelać eksplodującymi pociskami. Wszystkie mieszczą tylko jedną postać.

1
Pojazdy pozwolą zwiedzić dalsze zakamarki Cosmodromu

Czy mogę przenieść postępy do pełnej wersji?

Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Destiny zdaje się opowiadać za sytuacją, w której w dniu premiery gry wszyscy startują na tym samym poziomie, od początku.

Kiedy beta na X360 i Xbox One?

Beta wystartowała wczoraj wieczorem na PlayStation 3 oraz PS4 i zostanie wyłączona w okresie od 21 do 23 lipca. Wtedy testy rozpoczną się ponownie, a do zabawy będą już mogli przystąpić posiadacze konsol Microsoftu. Całość kończy się 27 lipca na wszystkich platformach.

Pełna wersja ukaże się 9 września.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami