Wyłoniono finałową ˇsemkę turnieju The International w Dota 2

5 mln dol. dla najlepszego zespołu.

W rozgrywkach The International w Dota 2 zostało już tylko osiem zespołów, które w weekend zmierzą się w finałach, gdzie stawką jest nagroda główna w wysokości 5 milionów dolarów.

1
Gracze NewBee ciesza się z awansu do finałów

Wczoraj zakończyły się ostatnie eliminacje do organizowanej przez Valve imprezy. Jedną drabinkę sformują zespoły ViCi, NewBee, Evil Geniuses i Team DK. Drugi zestaw drużyn to Cloud9, Natus Vincere (zwycięzcy z 2011 roku), Invictus Gaming (zwycięzcy z 2012 roku) oraz LGD Gaming (zakwalifikowani z Chin).

Finały dopiero w weekend, ale już teraz nie brakuje niespodzianek. Wygrani z ubiegłego roku - szwedzkie Alliance - nie przebyli fazy grupowej i skończyli na 12. pozycji. Nie poradzili sobie także gracze Titan, Fnatic czy Team Empire, typowani wśród faworytów.

W piątek interesująco zapowiada się pojedynek między ViCi i NewBee. Ten pierwszy zespół może pochwalić się imponującymi eliminacjami, z końcowym stosunkiem zwycięstw 12-3. NewBee pokonali już między innymi Na'Vi oraz iG.

W sobotę rzesze fanów przyciągnie zapewne mecz Cloud9 kontra Na'Vi. Obie drużyny cieszą się dużą popularności wśród fanów Dota 2. Na'Vi zawsze docierali do finału The International, a trzy lata temu wygrali cały turniej.

Wielki finał zaplanowano na 21 lipca. Zwycięzcy wrócą do domów bogatsi o imponujące 4,949 mln dolarów, zebrane dzięki sprzedaży wirtualnego Kompendium.

Więcej szczegółów oraz transmisje z pojedynków znaleźć można na oficjalnej stronie.

Dota 2 to tytuł z gatunku MOBA i obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji na świecie. Jednocześnie w hybrydę RPG i strategii czasu rzeczywistego gra kilkaset tysięcy osób, co i tak jest wynikiem niższym niż w przypadku głównego konkurenta - League of Legends.

2
The International w 2012 roku

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami