Nowa postać w serialu „Doktor Who” niczym Garrus z Mass Effect

Inspiracja ze świata gier?

Fani science-fiction dostrzegli znajomą twarz w serialu „Doctor Who”, nadawanym na antenie BBC. Tajemniczy kosmita wygląda podobnie do Garrusa, znanego bardzo dobrze fanom Mass Effect.

1

Nienazwana jeszcze postać widoczna była tylko przez sekundę, ale zdążyła już wywołać sporo spekulacji wśród fanów serialu i gry.

„Ciekawe, gdzie czerpałeś inspiracje przy projektowaniu tego bohatera, Moffat” - napisał jeden z użytkowników serwisu Tumblr, mając na myśli scenarzystę Stevena Moffata.

2

„Chyba nie tylko ja widzę podobieństwo” - dodaje inny fan.

Postać - robot - o świecących, niebieskich oczach odwraca się w stronę kamery. Twarz, znaki szczególne, kolory czy widoczne elementy stroju przypominają rasę turian z produkcji BioWare.

Moffat oraz poprzedni odtwórca roli Doktora - Matt Smith - to podobno fani Mass Effect. Obu uchwycono w ubiegłym roku na imprezie Comic-Con, bawiących się repliką znanego z gier urządzenia Omni-Tool.

Nowy sezon „Doktora Who” rozpocznie się 23 sierpnia, ale nie wiadomo jeszcze, w którym odcinku zobaczymy tajemniczego bohatera.

Nowy zwiastun serialu zawiera sceny z nadchodzącej - ósmej - serii. W roli głównej Peter Capaldi. „Garrusa” zobaczyć można w okolicach 27 sekundy.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami