Xbox One z szerszym wsparciem dla dem i testowych wersji gier

W planach zmiany w menu sklepu.

Microsoft zaktualizował oprogramowanie Xbox One, wprowadzając funkcje znane już z X360. Użytkownicy będą mogli ściągnąć wybrane tytuły z Xbox Live Arcade jako darmowe wersje demonstracyjne, a po ewentualnym zakupie nie będzie trzeba ponownie pobierać gry.

1
Obecnie w sklepie trudno jest znaleźć pozycje z ID@Xbox

Obecnie z funkcji nie korzysta jeszcze żadna produkcja, lecz w przyszłości udostępnienie dema będzie zależało od wydawców.

- Podczas premiery Xbox One można było udostępniać dema i gry. Nie mieliśmy jednak opcji z X360, gdzie wersję testową dało się przekształcić w pełne wydanie - wyjaśnia Chris Charla, szef programu ID@Xbox, w rozmowie z Eurogamerem.

Producent konsoli przygotowuje aktualizacje oprogramowania sprzętu co miesiąc. W ostatnim patchu uruchomiono właśnie opisywaną opcję.

- Nie sądzę, że mamy jakiś tytuł z programu ID@Xbox wykorzystujący tę funkcję, ale pewnie stanie się tak w przyszłości. Możliwość jest otwarta dla wszystkich.

Microsoft rozważa teraz wprowadzenie zmian w samym sklepie Xbox One, by lepiej zaprezentować produkcje niezależne, często ginące w natłoku innych pozycji.

- Sporo graczy prosi o możliwość wyszukania właśnie tytułów z ID@Xbox - dodaje Charla. - Rozmawiamy o przygotowaniu pewnych funkcji, by to umożliwić.

Po powolnym starcie, program dla twórców niezależnych nabiera rozpędu. W czerwcu opublikowano między innymi Sixty Second Shooter Prime oraz horror Outlast, a w planach są już następne debiuty.

- Można spodziewać się kolejnych tytułów - mówi szef inicjatywy. - Aktualnie w ramach ID@Xbox powstają dosłownie setki projektów.

Zombie Driver - pierwsza polska produkcja z ID@Xbox

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami