Aliens, Trolls & Dragons - niezależna gra TPP od byłego animatora Wiedźmina 3

Także na Oculus Rift.

Jakub Kisiel - dawniej pracownik People Can Fly i CD Projekt Red, teraz twórca niezależny - opublikował nowe materiały wideo ze swojego osobistego projektu - Aliens, Trolls & Dragons.

1
Kosmici nie są niestety przyjaźnie nastawieni

„Akcja toczy się w przyszłości, na planecie, gdzie ludzkość odkryła rasę inteligentnych obcych. Cywilizacja ludzi jest w epoce średniowiecza, co daje nam połączenie science-finction i fantasy, mocno inspirowane rodzimą literaturą” - opisuje sam deweloper.

„Gra zaoferuje fabułę, eksplorację, walkę na miecze, strzelanie i przede wszystkim wsparcie dla urządzeń rzeczywistości wirtualnej, z Oculus Rift włącznie.”

Autor zapewnia jednak, że nic nie stanie na przeszkodzie, by uruchomić tytuł także na standardowych monitorach, podłączonych do komputerów osobistych.

Całość powstaje w oparciu o oszczędności twórcy, który zamierza wydawać projekt w odcinkach, obejmujących 1-2 godziny. Premiera pierwszej części jesienią tego roku.

Sam Kisiel może pochwalić się imponującym doświadczeniem. Jak sam napisał, prawie całą karierę spędził w People Can Fly (teraz Epic Games Poland), gdzie odpowiadał między innymi za animacje Bulletstorm, Gears of War: Judgement czy Infinity Blade 2. Przez ostatni rok pracował w CD Projekt Red nad Wiedźminem 3.

Poniżej dwa fragmenty rozgrywki, w wersji „zwykłej” i Oculus Rift.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Pierwsze gry ocenione pod kątem działania na Steam Deck

Valve dodało informację o kompatybilności 67 tytułów.

Microsoft wskrzesi stare gry Activision? Phil Spencer o potencjalnych powrotach

Deweloperzy otrzymają więcej swobody w pracy nad różnorodnymi markami.

Długi gameplay z Dying Light 2

Zadanie poboczne, walka i nie tylko.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami