Microsoft rezygnuje z możliwości zamiany każdego Xbox One w zestaw deweloperski

AKTUALIZACJA: Microsoft zaprzecza.

Aktualizacja: Microsoft wystosował oficjalne stanowisko, w którym firma określa poniższe komentarze Martina Fullera jako „niedokładne”.

„Pozostajemy zaangażowani, by zapewnić deweloperom i hobbystom jak najlepsze rozwiązania do tworzenia gier. Więcej szczegółów opublikujemy w późniejszym terminie” - wyjaśnia rzecznik firmy.

*

Oryginalna wiadomość: Microsoft rezygnuje z możliwości zamiany każdego Xbox One w zestaw deweloperski, co obiecywano jeszcze przed premierą urządzenia.

Funkcja ta była pierwotnie skierowana w stronę twórców niezależnych, ale Martin Fuller z Xbox Advanced Technology Group potwierdził dziś na konferencji Develop 2014, że plany nie zostaną zrealizowane (dzięki, Digital Spy).

1
„Nieoficjalne” opcje deweloperskie

- Na początku rozwoju sprzętu przyglądaliśmy się możliwości przekształcenia sklepowej wersji Xbox One w zestaw deweloperski i w drugą stronę - wyjaśnia Fuller. - Ostatecznie, choć cel był szczytny, to niestety nie doczeka się realizacji. Nie mogę powiedzieć dokładnie dlaczego.

- O ile wiem, nie ma takich planów - dodał deweloper. - Nie wiem jakie są przyczyny niepowodzenia w tej sprawie.

Studia niezależne przystępują obecnie do pogramu ID@Xbox, w ramach którego otrzymują między innymi dwa zestawy deweloperskie.

„Każdy Xbox One może zostać wykorzystany do tworzenia gier” - zapewniał rok temu Marc Whitten, menedżer zajmujący się Xboksem.

„Każda gra i doświadczenie mogą skorzystać z wszystkich możliwości Xbox One i Xbox Live. Oznacza to możliwość samodzielnego publikowania gier. Oznacza to także Kinect, chmurę i osiągnięcia.”

Użytkownicy konsoli nigdy nie doczekali się szczegółów, ale w menu znaleziono ukryte opcje deweloperskie. Microsoft ostrzegł jednak, by z nich nie korzystać.

„Zmiana tej opcji w menu jest przeznaczona dla twórców gier na Xbox One i nie powoduje od razu zamiany konsoli w zestaw deweloperski” - napisano w oświadczeniu w grudniu 2013 roku.

„Odradzamy konsumentom korzystanie z tych ustawień, które mogą spowodować, że sprzęt stanie się niezdatny do użytku. Włączony tryb deweloperski możemy cofnąć poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych w menu.”

Jak zamienić Xbox One w devkit - film z ubiegłego roku

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami