PlayStation 4 nie zdołało wpłynąć na japoński rynek konsol. W odróżnieniu od zachodnich krajów, gdzie sprzęt nowej generacji sprzedaje się świetnie, w ojczyźnie Sony nie zanotowano znaczącej poprawy wyników.

1
Japonia woli smartfony

Wydawnictwo Enterbrain przygotowało raport na temat japońskiego rynku konsolowego. Z badań wynika, że dochody w pierwszej połowie 2014 roku są na podobnym poziomie, co w analogicznym okresie 2013 r., pomimo premiery PS4.

Konsulatant dr Serkan Toto ujawnił, że rynek w Japonii w pierwszej połowie roku wypracował ok. 1,7 mld dol., czyli sumę niemal identyczną, co w poprzednim roku.

Jak wynika z najnowszego zestawienia sprzedaży, w okresie od 23 do 29 czerwca w Japonii sprzedano 6 tysięcy konsol PS4. To tylko o 500 więcej niż PlayStation 3, a w tym czasie debiutowało Watch Dogs od Ubisoftu, z 63 tys. egzemplarzy w rękach graczy.

W ostatnim tygodniu czerwca nabywców znalazło również 10 tys. sztuk Wii U, 22 tys. PS Vita oraz 27,8 tys. Nintendo 3DS.

Od debiutu w lutym tego roku, Sony sprzedało w Japonii 620 tys. PS4. Jak wskazuje dr Toto, w obliczu stabilnego zainteresowania konsolami, spore zyski notuje rynek smartfonów.

Reklama