Electronic Arts wyjaśnia brak basenów i małych dzieci w The Sims 4

„Zrealizowanie wizji wymagało koncentracji.”

W The Sims 4 zabraknie dwóch dobrze znanych elementów, obecnych w poprzednich odsłonach serii: basenów i etapu życia jako małe dziecko. Ominięcie tych dwóch opcji wywołało krytykę ze strony fanów, a Electronic Arts postanowiło wyjaśnić przyczyny takiej decyzji.

1
Skończy się uśmiercanie Simów przez usunięte drabinki w basenie

Simy przejdą teraz od razu od noworodka do nastolatka, omijając jedną fazę, a przy domach nie będzie można budować basenów.

Zawiedzeni gracze dopatrują się oczywiście chęci sprzedaży DLC przez wydawcę, a w Internecie zorganizowano nawet wirtualną petycję o uwzględnienie tych dwóch funkcji gry.

„Faktem jest, że zasługujecie na dokładne wyjaśnienia, dlaczego małe dzieci i baseny nie znajdą się w The Sims 4 w dniu premiery” - napisał producent wykonawczy Rachel Franklin we wpisie na oficjalnym blogu.

„Wszystko zaczyna się od technologii i systemów, które zbudowaliśmy dla tej nowej, bazowej odsłony serii The Sims - nowa sztuczna inteligencja, animacje, dźwięki, mechanika poruszania się i znajdowania ścieżek i wiele, wiele więcej.”

„Sprowadziło się to do tego, że przyjrzeliśmy się wszystkim planom dla gry i wiedzieliśmy, że będziemy musieli coś poświęcić, co rozczaruje część fanów. Dla nas też nie było to łatwe, ale zrealizowanie naszej wizji The Sims 4 wymagało koncentracji.”

Simy mają teraz siedem różnych stylów chodu - dodaje Franklin. Do tego 320 podstawowych animacji i 600 reakcji na obiekty. Postacie mogą też wykonywać kilka czynności na raz, a siedzący Sim porozmawia ze stojącym kolegą.

EA już w ubiegłym miesiącu starało się uspokoić sytuację. Poinformowano wtedy, że dwa elementy mogą pojawić się w aktualizacji lub w dodatku, z których słynie seria.

The Sims 4 ukaże się 5 września tego roku na PC i Macach.

  • Zobacz także: Dodatkowa kasa, a może darmowy domek? Zobacz kody do Sims 4. Podnieś dowolnie umiejętność sima, dodaj simy do rodziny i wiele więcej!

Prezentacja gry na tegorocznych targach E3

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami