Najcenniejsze i najrzadsze egzemplarze gier wideo

Kolekcjonerskie perełki na znane i zapomniane konsole.

Edycje specjalne i wydania kolekcjonerskie pojawiają się przy okazji premiery niemal każdej gry. Czy warto je kupować przed datą debiutu? Niekoniecznie. Parę miesięcy po premierze ceny często spadają, stając się bardziej przystępnymi.

Istnieją jednak również inne wydania specjalne. Nie mają żadnych dodatków, figurek czy kodów na DLC. Często nie wyglądają imponująco. Są jednak wyjątkowo, a wręcz niewyobrażalnie cenne. Zazwyczaj dlatego, że są bardzo stare - wydane w dniu premiery, po której dany tytuł szybko zniknął z rynku. Wiele cennych gier nie odniosło sukcesu, a na rynek trafiło niewiele kopii - z tego powodu są obiektem pożądania kolekcjonerów.

Tymczasem najsmaczniejsze kąski to produkty, które nigdy nie ujrzały nawet sklepowej półki. Wyszły z fabryki, ale dystrybutor w ostatniej chwili zrezygnował ze sprzedaży gry.

Przygotowaliśmy listę tego typu gier - najrzadszych i najcenniejszych na różne platformy.

Zaczynamy! Przejdź na kolejną stronę

Nie masz ochoty na porządek? W takim razie po prostu wybierz grę losowo.

4

Wszystkie ceny podane w artykule mogą różnić się od tych, które można obecnie znaleźć w serwisach aukcyjnych - rynek rzadkich egzemplarzy jest dosyć zmienny. Jeżeli zapotrzebowanie na dany produkt spada, cena maleje. Nie sposób podać więc jednej, konkretnej ceny, która będzie obowiązywać zawsze.

Ceny przy konkretnych tytułach zostały zebrane z różnych aukcji zakończonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, szacowane wartości produktów pochodzą między innymi z internetowych forów dla kolekcjonerów.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami