Another World - Poradnik, Opis przejścia

Poradnik do gry Another World - pełny opis przejścia kultowej gry platformowej.

Witamy w poradniku i solucji do gry Another World. Znajdziecie tu dokładny, szybki i konkretny opis przejścia tej kultowej gry, którą w różnych edycjach (15. i 20. rocznica) możecie już znaleźć nie tylko na starych komputerach, nowych PC, ale także na konsolach, takich jak PlayStation 3, PlayStation 4, Vita, 3DS, Wii U, Xbox One, a także na telefonach i smartfonach z systemem Android oraz iOS.

Zasadnicza część rozgrywki nie uległa zmianie, bez względu na jakim sprzęcie gracie. Należy pamiętać, że w przypadku edycji 20th Anniversary Edition można wybrać poziom trudności, a co za tym idzie - walka z wrogiem może być łatwiejsza.

Zapraszamy do wspólnej przygody!

Spis treści

Another World - Etap 1, 2 - Początek, klatka, walka
Another World - Etap 3 - Kanalizacja, zabijająca para
Another World - Etap 4, 5 - Dotarcie do jaskini, spadające skały, pusty basen
Another World - Etap 6, 7 - Stalaktyty, wypuszczenie wody
Another World - Etap 8 - Uwolnienie przyjaciela, jak złapać pistolet
Another World - Etap 9, 10 - Nurkowanie i zabicie obcego za barierą
Another World - Etap 11, 12 - Silna broń obcych, wyjście z jaskini, wiszący kompan
Another World - Etap 13 - Obcy przed kratą, wyłom w podłodze, otwarcie mostku
Another World - Etap 14 - Statek kosmiczny, przyciski na panelu, katapulta
Another World - Etap 15 - Zakończenie gry

Jak strzelać i walczyć w Another World?

Główny bohater przez całą grę posługuje się pistoletem laserowym. Ma on zasadniczo trzy funkcje: zwykły strzał, tworzenie bariery ochronnej oraz formowanie kuli energetycznej.

By stworzyć barierę, należy krótko przytrzymać przycisk strzału. Powstanie przed lufą laserowa kropka, a po puszczeniu spustu - utworzy się energetyczna ochrona. Wróg nie może jej zniszczyć zwykłym strzałem - zniknie ona sama po chwili. Ale może ją zniszczyć kulą energetyczną. Pamiętaj, że podobnie jak ty, tak i wróg może przejść przez barierę.

Aby uformować kulę energetyczną, przytrzymaj spust dłużej. Gdy przed lufą pojawi się duża, biała kula, możesz puścić spust. Tego rodzaju fala energetyczna potrafi zniszczyć osłony przeciwnika, a także drzwi i skały. W grze spotkasz jednak kilku obcych, którzy będą znajdowali się za specjalnymi barierami, których nie rozwalisz bronią. Wówczas należy wymyślić inny sposób na ich pokonanie - znajdziesz rozwiązanie w naszym poradniku.

Walcząc skupiaj się na tworzeniu barier w odpowiednim momencie, a następnie wychylaj się odrobinę (przejdź delikatnie do przodu), aby strzelać do wrogów. Pamiętaj, że czasami przed uśmiercającym strzałem może uratować cię kucnięcie, a wtedy masz szansę oddać śmiertelny strzał w kierunku wroga.

Nie wiesz co dalej?

Choć Another World zasadniczo jest grą krótką, to jednak przy pierwszy podejściu potrafi postawić przed graczem pewne wyzwanie, także w kontekście prostych zagwozdek w stylu: gdzie dalej pójść, co zrobić. W naszym poradniku znajdziesz opis krok po kroku, jak pokonywać kolejne etapy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami